Torpedo

Imam ja takav, motor, prednja vuča i hidraulik nije bilo problema.Menjač se loše pokazao svake 2-3 godine se rastavlja i uglavnom mu strada zupčanik prve brzine i ležaj na izvodu za ručnu kočnicu.

ja sam tek od ove godine vlasnik td55 imam i 4506 kupljen je novi 1982 i on ide i ide!
ovaj mi je stao jesenas u oranju tj. nije stao već se počelo čut neko lupanje u mjenjaču uglavno rastavim i dva dana gledam u to i ne vidim kvara da bih se malo raspitivao i nađem da je na onoj osovini koja spaja spojničku i mjenjač bio kvar osovina je dobila par utora i ležaj dok se vrti na njoj stvara taj zvuk popravak je koštao cca150 eura i ide dalje porao je 20kj traktor je odličan što se tiče iskoristivosti mada bi volio da ima tandem pumpu da je posebno hidraulik posebno volan bio bi hidraulik brži ostalo je sve dota dobro!
 
Andro šta misliš da li su se zubci zajeli zbog uključivanja blokirača u hodu ili je loš materijal, možda ga je prvi vlasnik sredio.
 
ona ne sjeda skroz jedna u drugu i još ako se ne stisne blokada do kraja vozi svega na par milimetara i zbog toga dođe do tog oštečenja a sigurno da je bolje stat pa lagano otpušštat kvačilo i da blokada sjedne najgora opcija je kad traktor stane jedan vrti drugi stoji i ti onda stisneš blokadu tu najviše dolazi do oštečenja ja osobno jako slabo koristim blokadu al kad stane traktor zlata vrijedi!
 
Ja sam više puta,kadgod se otvori nemo'š bez 500-1000eura,uvek se nađe još i neko iznenađenje

Zavisi u kakvom stanju je menjac. Ja kad sam poslednji put otvarao kad mi je izbio seger na belom zecu samo smo malo utegli luft i zamenili jedan zupcanik na gornjem snopu jer ga je malo ostetilo i on je bio 5000 i neki dinar. Najvise me izasle ruke za majstora 250e za secenje

- - - - - - - - - -

Ja sam više puta,kadgod se otvori nemo'š bez 500-1000eura,uvek se nađe još i neko iznenađenje

Zavisi u kakvom stanju je menjac. Ja kad sam poslednji put otvarao kad mi je izbio seger na belom zecu samo smo malo utegli luft i zamenili jedan zupcanik na gornjem snopu jer ga je malo ostetilo i on je bio 5000 i neki dinar. Najvise me izasle ruke za majstora 250e za secenje
 
Evo malo da se požalim šta je mene strefilo ove godine, tj mog oca jer je on orao sa njim pa fik i gotovo.

To je bio uzrok rasturanja menjača i diferencijala:






Pa rekosmo, ajd kad je već rasklopljen da se zamene šta bi možda trebalo i dok smo sve to nabavljali deset šlogova me moglo strefiti od cena, a još nešto novo, nešto polovno.
Koliko sam se iznervirao voleo bih da mu vidim leđa što pre, taman sad kad ga lepo izremontujem svog::lose::
 
Prosle godine na mojoj 75 -ci mi je majstor uradio generalku motora sve je uredno osim jakih vibracija limova pa cak i volana,znam sigurno da se to nije desavalo prije generalke ,ako neko zna u cemu bi mogao biti problem bio bi mu zahvalan.
 
I ja sam zavrsio moju 90-ku.Zamenio konusni tanjirasti,kuciste diferencijala,osovinicu i trkace par zupcanika koji lezaj i majstor 1200e.Neko me skoro pitao ko mi radi traktor,jedan majstor iz Padine
 
Sa mnjim sa Masseyem ,zetorom,sto se tiče menjača zna biti hladno oko šlajpika....::novac::
 
Moj je još u postupku remontovanja, tek ću da vidim kad se sklopi kako to izgleda, zvuči i radi.
Mene je do sada oko 15ak ležajeva (konusnih/igličastih), prihvatni prstenovi, osovinice, viljuške, semerinzi, žabice i naravno konusno tanjirasti sa poluosovinama u diferencijalu koštalo oko 1600e. Još kad majstor kaže svoje biće preko dve.:udri::udri::udri:
 
Pa i sad ja ne sporim da je to odlican traktor ali kudim skupe delove loseg kvaliteta i jako malo dobrih majstora, a danas je to najbitnije. Nije mi nikad zao da platim dobar deo i rad ali da znam da ce to da traje neko vreme ,a ne da puknem lovu kao da popravljam JD masinu i onda zvekne opet posle sezonu dve

- - - - - - - - - -

a pre mesec dana si ga kovao u zvezde :osmeh:


Znas kako kazu stari ljudi : ''Hvali selo a u gradu zivi'' :osmeh: :osmeh:
 
Nazad
Vrh