Torpedo

I MONTOJA @Kad proda IMT-ovce možda će ih kuditi.:ppozdrav:
 
@ Worm

Za koliko je otisla 90 ka ?

Mi smo ranije bili zagrejani za T 7506 ali kada vidim kakve probleme pravi menjac u zivotu ga ne bih pozeleo.
Imt se vozi po 30 godina bez veceg kvara.
 
Citat Worm; Znas kako kazu stari ljudi : ''Hvali selo a u gradu zivi''
icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif

Ili ovako!
 
Ja imam Torpeda 9006, nije to loš traktor, pati ga hidraulik i to je to onu pumpu jednostavno s mjenja redovno traje godinu i pol i to je to, govorim za petoletkinu onu za 1500 kuna, ali moj majstor tvrdi da se moze stavit dupla pumpa kao ona ali dvije su u jednoj tako nesta i vanjska 2 cilindra pumpa bude manje rasterečena i mora radit, on kaže sada kad torpeda sastavim za par dana da ne kupujem novu vec on ima od nekog deutz kombajna od radne hidraulike pumpu i da paše i da mora radit, i kaze sigurno ce moc dizat na leru 600-700 kilograma, sada to su sve njegove rijeci a mi kada isprobamo ja cu postavit rezultate, u mom selu covijek je radio 200 jutara zemlje s torpedom 90 i dvije rakovice 60, sada ima novu valtru neku 95 konja, al eno torpedo i dalje ore s njom znaci 20 godina je oro i tanjuro s torpedom pripremo po 200 jutara. Tako da ne znam sta bi taj traktor moro napravit, istina je da mu je i mjenjač jako osjetljiv ali kada se vozi u granicaama normale nema tu sta pucat i otpadat, ja kupio torpeda sa popucanim karikkama u motoru, na minus 7 upalio s akumulatorom od 110ah kao mina, ja nisam puno platio moj je kosto 5000€ a na oko nije los ali sam kupio s neispravnim motorom znao sam to i taj traktor je po meni dosta dobar.
 
@ Worm

Za koliko je otisla 90 ka ?

Mi smo ranije bili zagrejani za T 7506 ali kada vidim kakve probleme pravi menjac u zivotu ga ne bih pozeleo.
Imt se vozi po 30 godina bez veceg kvara.

Otisla je za 8. Sve zavisi zale se ljudi i na IMTa . Sve zavisi kako je teran i odrzavan i sta te zapadne pa i ljudi je par milijardi na svetu pa ni jedan isti nije a na isti nacin se svaki pravi i sklapa :osmeh:

- - - - - - - - - -

Sada posle ovih postova definitivno odustajem od td.Ja sam na mom mtz 820 promenuo ceo diferencial za 23000 din i to jos kupio u ap

Za Torpedo ti je trenutna cena samo kupastog i tanjirastog u prednjem diferencijalu 24500 dinara a gde su lezajevi koji su po 6-7 ooo i jos masjstoru ruke ako sam ne radis
 
Otisla je za 8. Sve zavisi zale se ljudi i na IMTa . Sve zavisi kako je teran i odrzavan i sta te zapadne pa i ljudi je par milijardi na svetu pa ni jedan isti nije a na isti nacin se svaki pravi i sklapa :osmeh:
Razmišljam da okačim i ja moju 90ku iz zajebancije sa 16.000 eura pa ako neko naleti nek ide,zadovoljan sam sa njim ali nismo venčani :osmeh:
 
To su dve iste pumpe, tako da je jedna za hidraulik a druga za volan, ugrađeno na jednu 90-setku kod nas i od tada nema problema.Cena jedne pumpe je 95 eura.:ppozdrav:
 
Upravo tako jedna na drugoj, ako neko danas ne ubaci slike suta ću ja uslikati i ubaciti ceo sistem.
 
Nazad
Vrh