Torpedo

Zorane, zalepi tu pukotinu sa tecnim metalom (dvokomponentnim) da ti ulje ne brlja motor.
 
i ja mislim da je 2000 mnogo ima tu dosta ulaganja da bi se doveo u neko solidno stanje,1000 je realna cena :ppozdrav:
 
danas malo sklapali, sutra palimo


masina je dobila lufta dole na radilici, tek, tek je poceo da lupka, radilica obradjena, stavljene nove uljne karike, nova bregasta..... Inace majstor je Bosko iz Mihajlova
 
Također radim generalku na torpedu 9006 1987. kupio sam si drugi motor tj. baš deutz njemački, i sada ja moram i mjenjač radit stari blok cu danas odvojit s njim ce ic dole korpa lamela i zamajac, ali kako doći do mjenjača dali se skida poklopac onaj kod ručica u kabini ili ?
 
Da bi do snopova u menjacu dosao moras da skines i deklu sa rucicama u kabini i onu okruglu sa desne strane ,a i odvojiti menjac od diferencijala. Traktor na 3 dela. Sta ti je sa menjacem ?
 
Poslednja izmena:
A kad se vozim npr u brzima iskace, iskace iz sporih, također iz radnih i rikverca, znaci nikad ne iskoci mjenjač 1,2,3,4 vec mi stalno reduktor iskace.
 
Meni otisao konusno-tanjirasti i otislo kuciste diferencijala.Zvao sam na nekoliko mesta i cena konusno tanjirastog od 22000 do 28000.Svi tvrde da je original ruen-Kocani.Mislim da cu poruciti u juselu jer sam cuo da su oni direktni uvoznici,a kuciste nema nigde novo vec moram kupiti polovno.
 
A kad se vozim npr u brzima iskace, iskace iz sporih, također iz radnih i rikverca, znaci nikad ne iskoci mjenjač 1,2,3,4 vec mi stalno reduktor iskace.

To moze da bude da je samo viljuska, skini prvo deklu u kabini sa rucicama i viljusku reduktora. U njoj ima osovinica koja hoce da se razglodje i iskace iz brzine, kad skines tu deklu onda ces videti i kakvo je stanje u menjacu ako nije to da li imas lufta na delu viljuske gde se kaci na kandze ili su ti kandze otisle. I da li uopste moras da cepas traktor
 
Nazad
Vrh