Torpedo

I ja orem sa dvobraznim 757-20 ali opet ovo mi se čini puno bržim nego kako kod mene ide u istoj brzini moraću da vidim sa nekim da li je to do traktora (model-brzine )ili je nešto drugo u pitanju .:sta:
 
Mislim da kod 7206 nema adriatika pošto je on 79-o godište a gume su mu 18,4/30 e sad menjač kakav je nisam gledao ali bašću da probam da proverim .:cao:
 
Kod 7206 je menjac special, zupcanici su sa ravnim zubima, taj tip menjaca se ni ne moze prepraviti na adriatica, jer ni kuciste menjaca ne moze da primi adriatic zupcanike, tj sa kosim zubima. Iz iskustva drugih sam cuo da su ti sa ravnim zubima menjaci mnogo bolji...
U uputstvu za koriscenje torpedo traktora, pise da beli zec NIJE oracka, tako da se ja toga drzim i orem 1.crni zec,adriatic, sa leopard 3x35 i potrosnja je najvise 10l ,sa putem.
 
Ja sa 7506 special , sa prednjom vucom i plugom 757.20 orem uglavnom 1 crni zec , retko kad 2 ili 3 beli , bas kad je ekstremno tesko ili lako oranje , prosek je 1 crni i sto rece sale ratar ''1 crna i ne bojse u brazdi" ;)))
 
ljudi jel zna neko na torpedu oko cega se vrti turbina,da li je unutra lezaj i ako jeste koji je kat oznaka,kod mene je dobila lufta i cuje se kad traktor radi kako nesto kao lupka unutar turbine,pa hocu to da resim sto pre:ppozdrav:
 
ljudi jel zna neko na torpedu oko cega se vrti turbina,da li je unutra lezaj i ako jeste koji je kat oznaka,kod mene je dobila lufta i cuje se kad traktor radi kako nesto kao lupka unutar turbine,pa hocu to da resim sto pre:ppozdrav:
To se radi uglavnom u servisu za turbine zbog zaptivki ubalansiranosti rotora jer se vrti na 10000 obrtaja a neke i mnooogo vise, tako da to treba prepustiti profesionalcima ,proveri koja je cena u servisu .jer imas i nekih novih sa povoljnim cenama.
 
kolega ne znam jel smo se razumeli mislim na turbinu koja sluzi za hladjenje motora,a ne ovu za motor za dodatnu snagu ili kako se to vec kaze,mislim da unutra imaju dva lezaja ali ne znam kat. brojeve. a mislio sam da kupim lezajeve pa da skidam to...
 
I ja nisam čuo da na tim modelima postoji turbo kompresor, ali uvek ima vremena da se nešto novo nauči.Koliko se sećam tu se postavljaju lezajevi 6203 ili 6204 i to obavezno u C3 varijanti.Pošto je seger koji drži ležaj prečnika 40 mm onda mislim da je 6203 2RS C3.
 
Gde bi mogao da nadjem navojnu vezu gornje ruke podizaca hidraulika i ruke koja se kaci na plug(nemislim na toplinger) nego na vezu podizne ruke i ruke koje se kace na orudje.Za torpeda 170, kod mene su ubudzili od 90 ks .Dali ima neki rashodovan ili gde ima da se kupi novo svaka je pomoc dobrodosla.
 
Nazad
Vrh