Torpedo

E nek si mu rek'o :osmeh:. Ko ne veruje nek zakaci 757-20 na 577 i td 75 pa nek oru istu zemlju i odma se pokaze koji bolje vuce ,manje trosi, koji je udobniji...
što se tiče oranja nema tu šta da traži 75-ca sa 577,možda malo manje potroši,buka je slična ili za nijansu manja od 577 novog tipa...
kod IMT-je komotnija kabina dok u torpedu je skučeno nemožeš da sediš kao čovek ni da uđeš ni izađeš,nožni gas podkucan,volan podkucan...
 
meni je volan preblizu a gas takođe,noga stoji u skroz neprirodnom položaju,komande kočnice smetaju pri prolasku na desna vrata...
traktor mi se ne sviđa ni malo...čak ga je glupo porediti sa IMT 577 jer mu nije ni prići
rođak ima TX 80 kod njega je već druga priča mnogo komotniji i udobniji od klasične 75-ice
 
Smorio si vise sa tvojom "sedmicom". Predji preko Dunava da vidis koliko ima crknutih 577 a tek koliko nkjih nece ni da da znaka zimi da su zivi za razliku od Torpeda koji pale kao automobili.

Kako pale kao tvornica torpeda u Rijeci hahah upravo sam u Rijeci...
Imaš neispravan traktor ako ti ne pali zimi jedino to.
A torpedo je svoje dao i nema smisla a uspoređivat s imtkad je razlika dan i noć ne otpadne 577 zadnji kraj i sve se podrobi unutra.
Istina boli ali eto doso covjek koji ima torpeda i pljuje po njemu da je budala sto je to kupio.
I prodat ce ga i uzet imt eto toliko o tome.
 
pitanje ako neko zna da mo objasni,mijenjao sam obloge na torpedu 45 i sad u nazad kad iden koči odlično u naprijed skoro ništa.Dignem ga na dizalicu naštinam da onim zvijezdama na dobošima koči jedno vrijeme dobro i onda kao da otpuste pa kad ponovo dotegnem opet koči ali brzo kao da se same otpuste.Dali bi trebao možda prvo na polugama da i h naštelujem pa onda još doštelovati na zvijezdama ili kako se šteluju? hvala u naprijed
 
Uvek prvo šteluj na polugama pa onda ako treba malo da se popravi na zvezdi pošto ti je to za fino pedešavanje.Na mom traktoru su iste kočnice kao i na 45-ici i nikad nisam imao problema, ali uvek štelujem na polugama dokle god se ne pojedu pakne.
 
e ja sam prosle godine imao prilike da radim sa torpedom 75 ,ja licno nisam voleo torpeda zbog jahanja menjaca i buke , ali u ovom preradjenom u padini kod ivana izdignuta kabina i jos po nesto bila je prava milina raditi sa njim a potrosnja kao upaljac.
zahvaljujuci tom iskustvu sam postao vlasnik RX-a 170
 
moja 90-tka i rabe 3x35

P1010380.jpg
 
imam jedno pitanje u vezi 75ice, da li bi se mogla ugraditi motorna kocnica na njega, kao sto imaju vojni kamioni, prigusi motor i tako ga smirujem kad idem niz brdo da ne kocim
 
Dali koristite neko posebno ulje za motor, posto je vazduhom hladjen motor i ima radnu temperaturu vecu od vodeno hladjenih motora.I desava se da motor razbije ulje .
 
Nazad
Vrh