Torpedo

Imam od pre dva meseca Torpedo 75 icu kad pocnem da orem hidroulika radi odlicno,posle pola sata rada sporo dize i moram da dam jaci gas da bi podigo plug.Iz kabine se cuje pumpa koja je bucna[zuji].Nemam iskstvo sa tim traktorom pa molim za savet,pozz i hvala.
 
2.brza ti je spora?
Pa kakvu vi to zemlju orete?
Orem sa 1.brzom,doduse bez prednje vude,pa opet mu je negde tesko.
 
2.brza ti je spora?
Pa kakvu vi to zemlju orete?
Orem sa 1.brzom,doduse bez prednje vude,pa opet mu je negde tesko.
Meni je sporo,kad ukljucim prednju vucu,mislim da bi mogao jos jednu brazdu da vucem bez problema!U pravu si za zemlju,nasa zemlja je relativno laka za obradu kakvih ima po Vojvodini ali i po J.Banatu...Potrosnja mi je oko 10 litara na k.j a orem i koji centimetar preko 30...
 
Ja konkretno orem ili 1. crni zec ili 3. beli zec zavisi, probao sam, ali samo probao 4. beli zec ali to vec nije posao letim po njivi, zemlja leti u 4-5 brazdu!
 
Gledam ovu snimku i sad meni nešto nije jasno kod mene je lakša zemlja i ja mogu da orem u drugom crnom zecu,ili četvrti beli (7206) ali ako je kod tebe beli zec 2 ova brzina onde je moj traktor prespor jer kod mene u drugom crnom možda ide ovom brzinom !? Jel to nešto kod traktora problem inače nisam primetio nikakav problem u radu ?
Da li neko ima neku ideju :ideja:ideja:ideja:
 
Poslednja izmena:
E muka me uhvati kad vidim kakve sve zemlje ima ,a mi se patimo. Mi smo pre dve godine morali u kornjaci da oremo sa 3x30 dubina 33cm. Ovih godina kad lakse ide ore se uglavnom 1 crni zec ali sam batalio 3 brazde i uzeo 757-20 i mnogo ga lakse vuce i lepse zaorava ,a ne trosi mi vise
 
Nazad
Vrh