Torpedo

Dobija pogon preko pinjona.
Batali taj sat preko sajle,uvek ces imati problem.
Ako mozes ubaci elektornski.
 
Vi cete to namestiti,al stalno ce biti problema.
Jednostavno taj put sajle od pinjona do sata nije dobar.
 
Sajlu obrtomera goni bregasta osovina,verovatno si stegao kraj sajle sa 19ključ,to nesme da se pretegne,obavezno kontrirati sa 22ključ
hidraulik secka verovatno nema ulja dovoljno,ako je samo na nagibu,ali proveri kad radi,da nepravi slučajno pritisak-odvrneš merač plastični gde se sipa ulje,ako ima pritiska znači da je puklo kadgod kućište,pa da nebeži ulje u diferencijal,napravi se limeni zaptivač,ali da zatvara celo dno hidraulika-mislim da je kod tebe slučaj,ali pošto hidraulika fabrički ima odušak preko diferencijala,ovako se to zatvara i pravi mali pritisak u kućištu hidraulika,i tako jedino se dešava lao da ima vazduha,probuši se plastični merač i stavi se u luk savijena cevka od kočnica od auta (da neupada ništa unutra,a da ima odušak)
ide nafta sa povratnog voda od PVP,ali netrerba njima grejač
 
Sajla je uredu, ali je pinjon ne pokrece, kako mogu da dodejm do pinjona? Tako gde se uvrce sajla u motor ima veca matica, cini mi se da se tu dolazi do pinjona ali se bojim da ako je odvrnem i probam izvaditi ne pokvarim nesto drugo.

---------- Poruka napisana u 20:58 ---------- Prethodna poruka je at 20:55 ----------

Sad sam video post, nisam ga pretegao sa kljuc 19, probao sam ga zavrnem sajlu manje ili vise u pinjon i naravno kontrirao sa kljuc 22 ali svaki put isto, ne pokrece je.
 
Verovatno je parče četvrtke od stare sajle ostalo u bregastoj,pa nova nemože da uđe,uzmeš magnet sa ono savitljivom cevkom pa izvadiš komadić ivratiš novu sajlu ukoliko nije skenjana
 
Sajla je ispravna, probacu to sa magnetom, hvala.

Jos jedno pitanje, kad sam otvaraio poklopac hidraulika pratio sam malo rad onih polugica i ukapirao da je kod mene kontra, kada je mala rucina u gornjem polozaju to je kod mene kontrola pozicije, a u donjem polozaj za oranje. Kad sa ga kupio kad predacim u polozaj za oranje on podigne poluge do kraja i nece da ih spusti to jest ne reaguje na komadnu, mislio sam da je taj mod rada neispravan ali videvsi da je su kod mene polugice kontra podesavanjem one polugice spolja nastelovao sam prema upustvu da to radi odnosno da pocinje da dize na broju 19, znaci fini hidraulik radi ali problem je sledeci cim pomaknem rucicu na 18 on podigne do kraja, a vratim na 19 spusti skroz :sta:. Kada mi je iskljucen fini hidraulik reaguje na brojevima od 16 do 8, kako se to steluje?
 
To nećeš "naštelovati"nego su obrnuto stavljene polugice od tih ručki,unutra,ja imam katalog u PDF neznam kako da ti pošaljem,molio bih nekog iskusnijeg po tom pitanju da pomogne
 
Ja sam informaticar po struci objasnicu ti. Okaci na neki sajt poput Box.net da mogu da vide svi, ili mi posalji nam mail a ja cu okaciti na net da bude dostupno svima, mail ti saljem na PP. Inace koji je to katalog, ja imam kat. rez. delova?
 
pozz..interesuje me koji uzork moze da bude kod 7506 kad mnogo duva na iberlauf a ima snagu.pali normalno.cak je i potrosnja ulja na minimumu,da li je uzork neka karika ili...unapred hvala
 
po mom slab kvalitet ulja on ima vazdušno hlađenje a tim i višu radnu temperaturu i traži kvalitetno ulje.Ja imam 4506 i kad sipam modriču puši a kad original ništa ili porve malo
 
hvala na savetu ne iskljucujem ni tu mogucnost,samo koje je to orginal ulje za Torpeda?? i zamolio bi jos nekoga za savete

---------- Poruka napisana u 16:44 ---------- Prethodna poruka je at 16:43 ----------

znam da puse ali ipak je ovo previse imamo Torpeda od 88 godine i nikad se nije desilo da pusi ovako na iberlauf,a da pri tome ima snagu,lepo pali na ove niske temperature iako nije garaziran i lepo ide pa me malo buni sta da radim
 
Najbolje bi bilo promeniti ulje u motoru, sipati neko kvalitetnije(da ima oznaku ACEA E5 nebitan proizviđač) pa onda videti šta se dešava.Ako i dalje jako duva onda su karike gotove ili je čak neka i pukla(ne retko strada i klip ako pukne karika).Za Torpedove motore je sasvim normalna pojava da dobro vuku i lako pale a da su gotove karike.
 
Nazad
Vrh