Toplotna izolacija kuce

Obavezno tipluj ne slusaj nikoga.Imam primer u komsiluku odvaja se ne znam koje pogresio ali za te male pare ne rizikuj.
 
I kod mene je usao mis pre par nedelja u stiropor i u njegovoj rupi ubacene par kesice ratluka i sad ga vise ne cujemo, a praznu ambalazu je vratio.. Janosh, tipluj obavezno mu smo uradili prosle godine unutrasnju 10cm u potkrovlju i u toku rada se pocele odlepljivati, pa smo na vreme tiplovali, a gde nismo tiplovali i nismo zavrsili, ladno moze da se skinu stiropori, tako da mozes zamisliti koliko je jak lepak..
 
Ne mora se stavljati tiple ako se uzme kvalitetno ljepilo uzmi prijatelju baumit procontact i ako majstori pošteno odrade ne beri brigu za odljepljivanje. Normalno to važi do određene visine podrazumjevajući obiteljsku kuću znači meni su majstori dali garanciju do 10 m visine da se ne smije odlijepiti a stiropor je 8 cm
 
Poslednja izmena od urednika:
Mi smo pre 15+ god. lepili stiropor. Unutar sobe, i to samo 3 cm. Drzi se super.
Ali zato kad smo pre par godina radili spolja sa (ako se dobro secam 10 cm za gr. mi ne pitajte, tamo "srednja") smo koristili tiple.
 
Ja bih lepio isto tako neki 3 cm stiropor iznutra na zidovima koji su visine 3m tako da nema brige sto se tice visine da ce odpadati ali koristio bih ceresit lepak pa zato i pitam dal trebaju tiple
 
Kod mene majstori nigde nisu stavljali tiple ni na zid sa spoljnje strane gde je 8cm stiropor,a ni na plafon gde je 5cm stiropor lepljen posto je kuca radjena blokom pa tiple nisu imale zasta da drze!
 
Za spoljnu izolaciju bez obzira na visinu idu tiple,to su reci majstora koji su profesionalci.Rade zgrade i stvarno je primer ponasanja i rada.Radili mi grafitni neopor 12cm i lepili originalnim lepkom ali su i tiplovali muski.Jos mi rekli izolacija pocinje od 8cm a sve ispod je samo dobra fasada.Prenosim samo sta su mi rekli pozdrav
 
Ima uticaja i 2cm samo malo. Svaki izolator dobro dodje.

Za tiple. Samo tipluj sve moguce. To nije neki trosak, a mnogo znaci. Kod tetke se odlepilo nekoliko ploca, jer nisu tiplovane posle 5-6 godina, a lepljeno je Ceresitom.
 
Tipla kod nas košta od 4 do 9 dinara, a po kvadratu ide 5 tipli ja mislim. Nije velika stavka i treba ih koristiti obavezno. Kod nas u selu su se odvajale table stiropora koji nije tiplovan, posebno kod spratnih kuća. Veća šteta nego ušteda.
 
Tiplovi su obavezni, ko hoće da uradi kako valja. I ne zavisi samo od lepka kako će držati, već i od podloge. Lepak ne može na kreč npr. Radio sam sa majstorima, pa znam. I spoljna izloacija je mnogo bolja od unutrašnje, jer kad se radi spoljna, onda bude topao i zid, a kad se radi unutrašnja, unutra bude toplo, a zid hladan, pa dolazi do kondenzacije i skuplja se vlaga u zidovima.
 
Tiplovi su obavezni, ko hoće da uradi kako valja. I ne zavisi samo od lepka kako će držati, već i od podloge. Lepak ne može na kreč npr. Radio sam sa majstorima, pa znam. I spoljna izloacija je mnogo bolja od unutrašnje, jer kad se radi spoljna, onda bude topao i zid, a kad se radi unutrašnja, unutra bude toplo, a zid hladan, pa dolazi do kondenzacije i skuplja se vlaga u zidovima.

Ja bih lepio stiropor na jednom zidu u sobi odnosno kuhinji jer na jedan zid konstantno izbija vlaga,mazao sam raznim sredstvima i nakon izvesnog vremena opet probije vlaga i bas ruzno izgleda,pa sam hteo da izlepim stiropor iznutra iz dva razloga: jer bih tako prikrio vlagu sa njim a ujedno i neka vrsta izolacije (jer je 3 cm samo debljina),jedino je mozda tu greska sto lepim stiropor na zidu gde ima vlage pa moze doci do nekih problema kasnije
 
Hvala svima! Dali donji red postavljate protivpozarni sloj I lajsnu? Raspitivao sam letos I sav material komplet sa ovim lajsnama I ovaj da kazem zastitni donji red me izlazi oko 7 ili 8 eura/m2.
 
Nisu stavljali ni lajsnu ni protivpozarni red vec dole cokla i preko nje je kuler to je kao imitacija mermera skroz plastificiran
 
Obavezno pocetna lajsna, izbog miseva mrava i drugih insekata.
A sto setice supljih blokova ima jelka tiplovi
 
Nazad
Vrh