Tomo Vinkovic

Tomdeer je extra, jeli komplikovana za napraviti sadilica, tj jel orginal bila blizu da porediš?
U svakom slucaju lepo izgleda
 
Original nema pošto sam gledao na youtubu pa sa svakog uzeo po malo mada depozitor i bacač veštataka nije bilo ni na jednom.
Lanac sam uzeo mislim da je od Zmajevog berača pa sam navario kašike,naslikaću pa ću da nabacim slike.
 
Dosta pristojno...još da je snimiš u radu...aj' malo sredi i Tomislava, nekako mi zapušteno izgleda u odnosu na sadilicu ::namigivanje::
 
Danas sam bio kod prijatelj koji je nedavno kupio tomicu pe18 da mu pojasnim kako se rukuje snjim.Isprobavajuci ga po droristu vedeh da prednji menjac uopste neradi :nono:Inverter,reduktor i kardan rade,zadnji menjac i hidraulika ok,ali predni uopste nece u brzinu.Ja mislim da je kljuc,ali me cudi to sto kad ubacim u brzinu na prednjem menjacu, motor menja zvuk kao da krece i skoro se ugasi a traktor u mestu stoji.Nadam se da neko zna sta to moze biti da dzaba nerasturamo ceo menjac.Evo i par slika pomenute maxine:osmeh:



 
Poslednja izmena:
Posto su sva 3 sajta preko kojih sam ubacivao slike na forum oborene a samim tim i slike obrisane,imam potrebu da ponovo okacim slike svog starog(bivseg)tomice,koji me je bez greske i ijednog kvara sluzio pune3godine i nadam se da ce novog vlasnika isto tako sluziti i zaraditi mu makar joj jednog al novog:ppozdrav:








Evo i link,da dzabe nezatrpavam forum,na kome ima vise slika iz rada i remonta http://www.mojalbum.com/sumadinac/tomo-vinkovic-1973
 
Mislim da u ovoj temi nema nijednog,,motokultivatora,,Tomo Vinkovic.
Pri kupovini pe15(pe18 )su se dobijale rucice koje se montiraju,kada se traktor razdvoji na pola i tako postaje veoma snazan mtk.Frezi se skida kardan i kaci se direktno na prednji menjac.Rucice su imale mogucnost okretanja tako da je mogao da sluzi i kao kosacica.
Spomenutu mahinu poseduje moj prijatelj,pa evo i par slika kako to izgleda.:osmeh:



Evo i spomenute kose,na ovoj slici je montirana na kardan od freze na klasicnom traktru.
 
Sve zavisi pre svega od stanja i od toga dali ima papire,prikljucke,rolbar...
Malo opsirniji opis i eventualno neka slika bi pomgli.
Inace takav traktor bez prikljucaka u nekom osrednjem stanju kod nas ide 1500-2000::novac::
 
Ima u mom kraju Tomo transporter na prodaju. Ali samo kao transporter nema zadnji deo I nema prikljucaka ni papira

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh