Tomo Vinkovic

Nije ovo kod tebe lose, ima to lepo da radi.
Jedna izuzetna skalamerija. Neki su cak vise voleli ove varijante sa blokadama bez diferencijala za kosenje.
Mislim da ti ova varijanta nece biti bas za vozikanje, jer svaki cas moras iskljucivati neki od tockova da bi upravljao..
 
Jedno pitanje koje i jeste a i nije baš u temi..... interesuje me koja sredstva koristite za spoljno pranje motora, mašina i sl???
 
Koliko vidim na slici,spaner ti je fixan :nono:
Navari na nosac motora jedno uvo,i razrezi jedan flah po duzini da bude kao na kolima,sa takvim spanerom ces mnogo lakse menjati kajis i kad se olabavi lakse ces ga nategnuti.
Nabaci koju sliku kako si odradio krov i muziku na tomi da vide i ostali clanovi ::namigivanje:::ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Evo malo doprinosa ovoj temi i od mene,nakon duzeg vremena.
Nakon par meseci jurnjave za raznoraznim delovima i dosta rada,napokon zavrsih ::traktor1::
Nazalost sajt preko kojega sam ubacivao slike na forum je oboren,tako da su sve slike predhodnih radova oko traktora obrisane,evo za pocetak slike gotovog traktora a ubacicu kasnije slike toka radva.



 
Pre svega hvala na pohvalama:osmeh:
Ta rucica gasa je ustvari rucica menjaca sa bicikle sve sa sajlom,to sam za privremeno stavio.
A sto se guma tice,desna je malo kriva,a i zbog ugla slikanja je tako ispalo,te gume svavko nisu vise za upotrebe,tj neginu mu nove gume.
 
Marko, vidim da si vredan, a ocigledno imas i dovoljno vremena kada stignes da odradis sve ovo.
Ako vec radis sva ova unapredjenja dacu ti jedan savet kojim ces dosta unaprediti bezbednost i trajnost tvog Toma.
Ugradi mehanicke disk kocnice na prednje tockove!
Imas dosta automobila koji imaju zadnje disk kocnice sa polugom za rucnu pa to mozes lepo iskoristiti i napraviti prave 4x4 kocnice.
Dobro su mi poznate Tomove kocnice(na ovom tvom starom modelu su smesno slabe), a prednji kraj se koci kroz menjac(koji na nizbrdici tako lako ispada iz brzine i ostaje se prakticno bez kocnica).
To ti nece biti skupa investicija, a dobices neuporedivo bezbednije vozilo..
 
Volim da sredjujem i da pravim nove masine,jer volim to da radaim i uzivam u tome.:osmeh:
Ovog tomu sam radio iz ciste dosade,lagano i na tenane,a vremena imam na pretek jer sam jos uvek ucenik,pa lagano posle skole.
Odradio sam neka unapredjenja,koja su po meni bila neophodna jer sam imao isti godinama,a sto se disk kocnica tice,mislim da bi bilo preterivanje,a i svakako sam odlucio ovaj traktor da prodam.Sad gledam da uzmem nesto mladje i vece i da ga odradim za svoju dusu,sa dosta nadogradnji,ako opet bude tomo disk kocnice mu neginu,jer imam iskustva sa ovim kocnicama.
Evi i link sa vise slika,sa po nekoliko iz svake etape radova,imam u kompu i slike starog,isto kako sam ga radio,pa cu i to upoudovati za koji dan::namigivanje::
http://www.mojalbum.com/sumadinac/tomo-vinkovic
 
Poslednja izmena:
Alene ja mogu da ti kazem da sigurno moze da nosi prskalicu od 80 l i to bas pravo brdo da bude, a ne neka brdasca. Moj rodjak je pravio neku od bojlera od 80 l i to je vec dokazana prskalica. Za ove od 200 l vec ne mogu nista sigurno da ti kazem, ali mislim da je za pravo brdo mnogo.
 
Meni bi odgovarala i od 100-120l samo takvih nema, ja mislim da do 150 ne bi trebao da bide problem. Ima tegove u prednjim tockovima po 50kg i nije bas kratak ovaj 818, oni stariji su kraci koliko ja znam.
 
Pa onda mozda i moze. Ja planiram za mog da kupujem, ali od 200 l mi dodje mnogo i sto ti rece oko 120 l bi mi najvise odgovarala. Meni su maline u ravnoj njivi, ali nikad se nezna gde ce sve da mi zatreba pa bi zbog toga uzeo manju. Vidi ako ima neka od 150 l, to valjda moze i u brdo da nosi i da normalno radi sa njom.
 
Jedino nesto rucno da se napravi, fabricki nista ispod 200l. Ovaj 818 mi je od strica, pisao sam na prethodnim stranama da je hteo da ga proda, ali odustao, oa sad reko da ga malo uposlim, imao bi on kod nas 1ha da prska 5-6puta godisnje, nije malo, posto smo prosirili zasade ova ledjna je neizdrziva za ovu povrsinu. Kod nas je sve strana, sad negde manje, negde vise, mislio sam gde moze da je nosi da ide izmedju redova, gDe ne moze, tu bi islo ono crevo sa puskom i prskam rucno a traktor na vrhu reda.
 
Nazad
Vrh