Teljenje krava

Ipak je umrlo i drugo tele posle par dana!!!! :sjasi:

Sad se nadam da ce sa kravom biti sve uredu.. Veterinar skoro svaki dan dolazi da vadi posteljicu da joj daje inekcije i ostalo..
 
Puuu, puuuu, jbg. ga, baš sam se ponadao da će iza uginuća jednog, ostati makar drugo, kao svojevrsna uteha, ali nije se dalo ::lose::....
Žalim slučaj....
Makar da kravi ne ostavi posledice ovakav nesretan razvoj događaja, i da traži bika i ostane steona u nekom razumnom vremenskom periodu, pa valjda će biti više sreće dogodine...
 
Pa da samo da posle ovoga ostane ponovo steona samo cisto sumnjam.. Znam da u 99% slucajeva kad je problem sa posteljicom posle ta krava vise ne ostaje steona i mora da ide na klanje nazalost...

Ali videcu... Sad cu da potrazim ako mogu da nadjem da kupim jedno zensko tele pa da mu dajem mleko od ove krave.... Pa posle cemo videti..

Ali ko za inat sad niko ne prodaje zenske teoce!!! ::jako_besan::
 
Ciro to je genetika brate mili, nema druge.... Vidi ti u katalog ili ako si pisao od kog bika ti je krava, i zaobilazi tog bika i njegove potomke da osemenjavas tu kravu ako me shvatas, ... To je genetika 99% sam siguran...
 
Ćiro92, ne mora da znači da krava neće ostati steona, ni slučajno je nemoj na klanje ako u prvih par pokušaja osemenjavanja ne ostane steona, postoje procedure u takvim slučajevima, imao sam i ja par puta zaista teška teljenja, telad išla naopako, oteli jedno normalno, živo i zdravo, a za pola sata kasnije izbaci još jedno, mrtvo, mumificirano u posteljici, crknuto u njoj ko zna kada, ova što su mi ukrali prošle godine je otelila dvojke i to sama, odranila ih obadva i u trećem mesecu od teljenja ostala ponovo steona i opet nosila dvojke(ali u njima sad zlotvori uživaju, nauživali se u paklu dabogda) pa su te krave nagodinu ostajale steone, bitno je samo da veterinar kvalitetno i savesno odradi svoj deo posla, očisti kravu od placente i da potrebne medikamente i nema brige.
 
NAdam se da ce sve biti uredu.. Veteriar ce da uradi sve sto je u njegovoj moci kako je rekao.. E sad....
 
Ćiro,polako sa kantarom.To je najlakše.Pravila što su nekada važila sada više ne važe.Pruži joj šansu ako je krava dobra.Ja sam osemenjavao krave i po 5 puta pa je uspevalo.
 
2014-09-17-174422.jpg
2014-09-17-173931.jpg
Junica od Weinolda, otelila musko od Vansteina. Steta sto je musko, ali dobro, bitno je da je ok.
 
Sinoć se otelila krava, žensko tele, otac Import. Izuzetno teško telenje, torzija materice i nedovoljno otvoren cerviks, igranka cele noći. Tele je dobro ali je krava problematična. Izgubila je kalcijum, verovatno zbog obilnog krvarenja. Dobila je danas infuziju + kalcijum i još neki koktel lekova, čekamo da vidimo kakvo će stanje biti uveče.

27ykVKI.jpg
 
Hvala na cestitkama. A dok ona postane krava ima da prodje dosta vode u reci. Ova godina mi je bila losa za junice, ove sto su stigle za osemenjavanje muku sam mucio sa njima jedna je steona a druga u koju sam najvise verovao ona ce na klanje najverovatnije. Ima 22 meseca i ne ostaje steona i to ti je, zao mi da je dam u klanicu zato sto je kcer vansteina al ona jalova meni ne znaci nista.
 
Sinoć se otelila krava, žensko tele, otac Import. Izuzetno teško telenje, torzija materice i nedovoljno otvoren cerviks, igranka cele noći. Tele je dobro ali je krava problematična. Izgubila je kalcijum, verovatno zbog obilnog krvarenja. Dobila je danas infuziju + kalcijum i još neki koktel lekova, čekamo da vidimo kakvo će stanje biti uveče.

27ykVKI.jpg

Da li ti se krava oporavila.
 
Pod tim na nogama mislim da je sama ušla u kamion, oporavila se toliko da je mogla da ustaje i šeta.
 
U pa onda nisi bankrot da se tako izrazim, meni su uzeli kravu za 5000 dinara nazalost nije ustala.... total glifosav za novcanik!
 
Nazad
Vrh