Teljenje krava

Ciro imao sam tako jednu junicu greskom smo je zanemarili i nismo je pregledali posle osemenjavanja i posle toga nije trazila,mislili smo da je steona i cekali preko 9mesci vime nikako da nalije kad je dosao veterinar kaze lazna trudnoca ponavljam ovo je bila nasa greska i neazurnost vise nam se takve stvari ne desavaju.
 
Ciro zovi veterinara da znas na cemu si a u 8 mjesecu se moze primijetiti kako se tele rita u kravi
 
Pogledacu ovih dana da vidim dal se rita ako ne zovem veterinara... Mada se primecuje da je veci stomak kravi tako da verujem da je steona...
 
Drustvo danas malo zagledao kravu kako lezi i 99% sam siguran da sam video tele u stomaku kako se rita... DO teljenja joj ostalo manje od mesec dana i vec se primeti da je steona 100%.. Hvala na savetima... :ppozdrav:
 
Ciro evo kako sluz izgleda kod krave koja je 6.5 meseci steona........

2valfrk.jpg
 
Stocari nesto zaostaju sa aktivnoscu na ovom delu foruma,izgleda da i nas setva uzurpirala.Elem,cekao sam sa nekom prijatnom neizvesnoscu teljenje crvenog holstajna,bik WAPULS (simentalac),i evo docekao.Udjem pre sat i po u stalu da ih nahranim,neke leze neke stoje i ne vidim da tele ispalo pre samo koji tren.Nema niceg lepseg,kod teljenje,nego kada to sve prodje prirodno,lagano,bez po muke.Nadao sam se zenskom teletu dobio sam musko,zivo bilo ma kakvo.
 
Pre svega da cestitam na prinovama, neka su vam korisne. :D. I ja sam dobio zadnjih 2 meseca, mnogo elitnih zenskih teladi od: Willea, Rumga, Ravea,Importa, Diska i Magelana. Aj da pitam i ja nesto bela sluz kod krave treci dan posle osemenjavanja, neki problem ili normalno?
 
Da nije gnojava? Ako je gnojava mora ispiranje, verovatno tokom v.o. Je uneta prljavstina.
I od mene cestitke svima.. Lepo je čuti takva desavanja..
Neka su Vam ziva i zdrava.
Mi se u najveće borimo sa virusom, visoke temperature, kašalj, gubitak apetita i svašta, a da ne pričamo o bacanju antibiotskog mleka. Dusa mi plače :(
 
Ajde da vas pitam nesto... Mozda me taj neko slagao ZESTOKO ali ja nemogu drugacije da saznam da li je tacno ili nije... Navodno krava moze da se osemeni sa nekim specijalnim semenom da MORA tele da bude zensko???? :sta:

Skoro sam to cuo i da budem iskren neverujem dok ne cujem sta kazete????
 
E hvala puno. :D Nije gnojiva. Bila malo bleda duzine 5 cm. Nemam bas iskustva pa zato pitam. Da li da verujem da je zakacila ili ne. A trazila je super i osemenjena sa Willea. Kakvih problema imas, zbog vrucine i virusa? Zalim slucaj :-(
 
Hvala Ciro.To je seksirano sjeme ,i moguce je samo je doza kosta oko 50 eura.

U majkumu dobro je da se nisam kladio da je nemoguce... :haha:

Pa sobzirom koliko je meni bitno sada da budu sve zenska telad onda cu od sad poceti tako da radim!!!!!!!!!!! Evo vec 2-3 tele mi je musko!!!!!! A pokusavam na sve nacine da povecam broj grla!!!

Jbg prosli put sam prodao musko tele i kupio zensko ali neznam ni sta kupujem a i kad je musko uvek ::novac:: odu na neku drugu stranu!!!!!!!!!!!

Sad treba da mi se oteli jedna krava i ako bude bilo ponovo musko primenjujem to 101%!!!!!!!! Nema veze sto je 50+e...
 
Da nije gnojava? Ako je gnojava mora ispiranje, verovatno tokom v.o. Je uneta prljavstina.
I od mene cestitke svima.. Lepo je čuti takva desavanja..
Neka su Vam ziva i zdrava.
Mi se u najveće borimo sa virusom, visoke temperature, kašalj, gubitak apetita i svašta, a da ne pričamo o bacanju antibiotskog mleka. Dusa mi plače :(
Zarkov mali o cemu se radi,nije li bronhopneumonija?
 
Tako je i kod mene bilo kada mi je trebalo da budu zenska ono ko za inat se telela sve muska,pa sam mijenjo muske za zenske
Evo sa slike mi telila musku i sada dvojke i to zenske .
Jel ides sa elitnim bikovima ili prosjecnim?
 
E hvala puno. :D Nije gnojiva. Bila malo bleda duzine 5 cm. Nemam bas iskustva pa zato pitam. Da li da verujem da je zakacila ili ne. A trazila je super i osemenjena sa Willea. Kakvih problema imas, zbog vrucine i virusa? Zalim slucaj :-(

Po meni, iz tvog opisa, to je bilo rano za osemenjavanje, trebalo ke 12 sati pre pojave te ljiga, čak mozda ni sada nije kasno, idealna ljiga za osemenjavanje je kada izgleda kao da ima dima kroz nju, znaci sive linije, ali treba da se razlikuje da ne budu gnojava, ali sacekaj nekih 18-21 dan pa ćeš videti.
Ma kako doktor kaže, to je normalno, noći hladne, a preko dana je suviše toplo i te velike razlike u temperaturi povoljno uticu na slabljenje imuniteta i prodor virusa, a i bila je malo nasom nepaznjom promaja, tako da sada se ucimo iz gresaka, samo sto nas mnogo kostaju ovakve greske..
 
Nazad
Vrh