Teljenje krava

E Ratko, cestitam ti.. videces kad pocnes da upotrebljavas masinu, mi smo kupili prosle godine na poljo sajmu u NS, dali smo sa 20 crvene (bilo na sajamskom popustu), slican tvom.. Mogu ti reci da je svako telenje koje bi bilo teze bilo mnogo lako sa ovim, neke junice u kojima se zadesio krupan plod, nismo osetili telenje, a i krava je mnogo bolje podnela nego na o-ruk.. Kada gleads samo izlazak veterinara, nama se vec isplatilo.. Samo da se malo uvezbas i bez vezivanja preko repa, moze da bude super.. Jeste da je mocna masina, ali opet strpljenje mora da postoji, ali sta da ti pricam kada ti to verovatno sve vec znas, nisi mlad u tom poslu.. sa srecom!!!!

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

@RatkoPa, da li je onaj beli Case danas u Palanci bio tvoj ili je kao tvoj??
 
Zna li iko da mi kaže od kada pocinje tele u kravu da mrda? Ne da se okrece, nego da se sutira? Skoro kada sam prostirao vidim da mrda u stomaku, ja postavim ruku, kad ono bije ko da ce da bude fudbaler/ka, a 3 meseca pred telenje. Nadam se da ste me razumeli..
 
Da li znate mozda kako sa sigurnosti da znam dal je krava steona?????? Naime treba jedna krava da mi se oteli za mesec dana ali ne deluje tako pa me malo brine..... :sta: Da nisam uzalud cekao evo vec 8 meseci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Naime znam da to moze veterinar da proveri ali sa time imam loseg iskustva!!!!! KAd god sam zvao veterinara da proveri dal je krava steona ona je posle toga pobecila tele!!!!!!!!
 
Pa trebalo bi da je steona toliko jer sam zabelezio kad je osemenjena!!! E sad jedino ako se nesto nije iskundacilo ali ona nije posle toga ponovo bila nemirna i skakala tako da mislim da je ipak steona...
Znaci samo pregled i tako ce d ase napipa tele.... Hvala ti na savetu.. :ppozdrav:
 
Ciro, pa to u 8. mesecu je tele ogromno,napipaces ga bez problema, ali kada gurnes ruku, kreni od vaginalnog kanala, ako napipas rogove, to nista ne valja, ako je tele, onda imas razlog za radovanje. Ubaci je u razboj gde cistis papke i mirna je, ja tako radim sa nemirnima, a ako treba nekom poslacu mu pdf preko pp kako izleda tele u razlicitim mesecima u stomako..
 
Nazad
Vrh