Tegovi za traktore

Da, bas tako sam i razmisljao. E sada, gledam ovu sliku.. pored plocice, mogao bih da stavim jos cetiri plocice i jednu sipku kroz rukohvat tegova, da dodatno pricvrsti tegove. Sipka da bude cela sa navojem da bih mogao matice da stegnem i sa unutrasnje strane da tegovi budu sve vreme fiksirani, i eto resenja.
Na ovaj nacin bi samo sposaljnji tegovi trebalo da imaju ovu prvu donju plocicu koja se vari za teg, a unutra posle bi ova sipka drzala sve druge koje dodam unutar.
Ovako nesto

free photo upload
 
Poslednja izmena:
A zašto ne nađeš noviji tip imt tega (sa rupom) pa samo da precrtas gde bi trebala da bude rupa i tako izbušiš ove sadašnje pa kasnije ako ti zafali, ne moraš samo stari tip da stavljaš
 
pa moze i tako. Jedino sto bi tegovi bili raspareni tj da bas skroz ne nakaradim izgled traktora. Zetor je geleralno dugacak, ali ima sklonost da proseni. Nosio sam rotacionu kosu 165 i na maloj uzbrdici, prvo mi je volan postao bas skroz lagan, a onda se i podize prednji kraj. Nisam verovao al tako je. Fale mu tegovi za malo losije terene jer ovaj moj i nema prednju vucu pa je laksi napred.
 
Produzio sam ovu prednju sinu tj pomerio sam je malo napred i nakacio sam tegove od imt 558. Ova dva tega (oko 25kg otprilike svaki) su me kostala 30e.
Jos dva komada da nabavim, i to mi je sasvim dovoljno.

Hteo bih javno da se zahvalim nasem clanu Kosjerac.
Zapravo, on je procitao ovu moju recenicu gde sam pomenuo da trazim jos dva tega od imt 558, nasao ih je na otpadu kod sebe za 1500 din ko komadu i javio mi to.
I ne samo sto me se setio i hteo da pomogne, nego je od svog novca kupio dva tega, a zatim da ja ne bih platio skupu brzu postu (za 50kg tezine), nasao mi je prevoz kamionom koji je isao za Kragujevac. Ja sam samo trebao da sacekam kamion i da ih ubacim u auto, sto sam i uradio.

Jos jednom, veliko hvala. Da je vise takvih ljudi, mnogo bi nam drzava bila bolja! :ppozdrav:
 
Skro se dohvatio ove teme, pa ajd da pitam i vas:
Da li vam tegovi na prednjem delu traktora sluze iskljucivo da ne proseni prilikom velike tezine na hidrauliku, kao i za to da obezbedi bolju trakciju kod traktora sa prednjom vucom, ili su tegovi znacajni na prednjem delu i zbog nekih operacija, tako sto obezbedjuje balans?
 
dal imali ili ne prednju vucu cesto zbog tezih prikljucaka trebaju. cim je trenje manje ili previse tezine nazad prednji kraj se odize i nema prvenstveno upravljivosti a kod prednje vuce ni takoreci pogona. zetor ,ursus poznati po tome ,rakovice isto.trebaju uvek bar po 4 tega imati. cesto i u samom transportu i prikolice ustreba kad dodje gusto a onda je kasno bez njih.
 
Znaci ipak se sve svodi na podizanje prednjeg dela. Mislio sam da traktor mozda ima i neki balans koji se trazi.
To recimo znaci da, ako zakacimo obicnu tanjiracu i imamo tegove napred da bismo mogli da je nosimo, da slobodno mozemo, kada signemo do njive, da prebacimo tegove sa prednjeg dela traktora na tanjiracu, da bude teza, ako vec ne tanjiramo po brdu?

- - - - - - - - - -

Znaci ipak se sve svodi na podizanje prednjeg dela. Mislio sam da traktor mozda ima i neki balans koji se trazi.
To recimo znaci da, ako zakacimo obicnu tanjiracu i imamo tegove napred da bismo mogli da je nosimo, da slobodno mozemo, kada signemo do njive, da prebacimo tegove sa prednjeg dela traktora na tanjiracu, da bude teza, ako vec ne tanjiramo po brdu?
 
Dosta znace tegovi i za oranje i kod traktora bez prednje vuce, cim malo zapne on tezi da podigne prednji kraj (neprimetno) ali tu su tegovi i mnogo je teze, a onda je veci pritisak na zadnjim tockovima
 
traktori-super65superkdvbig.htm
Поздрав свима,'ајд да искористим ово затишје пред буру:osmeh: (мислим наравно на предстојеће послове) да питам нешто:
За трактор "Универзал" ми требају тегови за напред.Ако се не варам одлично пристаје(не треба неко дорађивање) од "нове" Раковице,и
тај тег (један) је око 45 кг...Све то знам,не знам колико кошта и где да се нађе ? Наравно половни може или нешто слично оваквом тегу.
Хвала,поздрав...
 
Napravio bih betonski tef za traktor. Sta mislite da li ce mi biti dovoljno 300-400kg? Traktor od 100ks.
IMG_20151220_144253.jpg
 
1м3 бетона је тежак просечно око 2400кг. Из овога се лако може израчунати да је теби потребна кутија која ће бити тешка око 300кг димензије 0,5х0,5х0,5м (биће малко тежа за неких 12-15кг)

Искубицираш твоју кутију и помножиш је са ових 2400кг и добићеш колико ће ти бити тежак тај твој тег...
 
Nazad
Vrh