Tegovi za traktore

I ja bih volio na 539 ubaciti bilo kakve tegove nazad u tockove, da ne vire van... Susjed mi poklanja kompletnu garnituru tegova za zadnje tockove od ursusa 335, ali nisam uzeo, jer mi to ne pase, viri van felge i to onda nije to... morao bi ih stalno skidati i stavljati ovisno o poslu...
 
A jel sa spoljasnje strane ostaje sve isto, moj dalji komsija ima 539 i neke cudne felne kao od 558, a gume su mu 12.4, ne mogu da obecam ali kad budem otisao uslikacu to.
 
Slikaj ako budes u mogucnosti,a ja sam upravo opalio koju fotku.Spolja sve isto,a srafove sam navario glavu na glavu postojecih srafova tako da je felna ostala zasrafljena nezavisno sa postojecim srafom sitni navoj.
vd35tg.jpg

2nh0mrm.jpg

2wpo4km.jpg
 
Hvala ti, a ja cu kod tog daljeg komsije da uslikam, mada ne mogu da stavljam slike ali poslacu ti link od slike na PP

---------- Poruka napisana u 22:54 ---------- Prethodna poruka je at 22:53 ----------

I da zaboravio sam da te pitam Mirko gde si to kupio i ima li to jos da se kupi u Imt?
 
Kupio sam u Backoj Palanci za 40 eura obadva.Naleteo sam u oglasima na njih pa je nas drug clan Milos Bota to preuzeo da se ne proda i kasnije mi doneo kad je dolazio u Sabac.Da se kupi u negde mislim da nema,skoro nemoguce naci a i u IMT-u.Ja da sam nasao jos jedan par stavio bi,jer 540,542,549 je toliko nerasporedjen traktor sa teretom da je to strasno,bolje receno totalno zavaljen napred.

Mozda neki kalup da se sklepa i napravi od betona i ubaci armature.
 
Kupio sam u Backoj Palanci za 40 eura obadva.Naleteo sam u oglasima na njih pa je nas drug clan Milos Bota to preuzeo da se ne proda i kasnije mi doneo kad je dolazio u Sabac.Da se kupi u negde mislim da nema,skoro nemoguce naci a i u IMT-u.Ja da sam nasao jos jedan par stavio bi,jer 540,542,549 je toliko nerasporedjen traktor sa teretom da je to strasno,bolje receno totalno zavaljen napred.


Mozda neki kalup da se sklepa i napravi od betona i ubaci armature.
Cek ti to imas samo na jednoj strani ili?
 
Pozdrav!

Kako su na rakovici postavljeni zadnji tegovi na tockovima. Da li su brezoni duzi ili se nastavljaju? Na r60 sto sam onomad kupio na jednom tocku teg se drzi samo na jednom brezonu, skinuo sam teg ali ostali brezoni su pokidani. Sad neznam sta da trazim, duze brezone ili... Trebalo bi u nedelju da dodjem na sajam pa bih tamo kupio neke sitnice ali ne znam sta da trazim.
 
Da li je neko pravi prednje tegove za IMT 533 od betona?
Teg mi je potreban samo prilikom rada sa kašikom eventualno nošenim atomizerom i morao bi lako da se skida sa traktora. Već sam napravio neki prednji nosač pa se nadam da se na ovo može nešto nadograditi da bi kačenje bilo jednostavno, a ujedno da je tvrado.
Ako neko ima ideju volio bi da čujem.


Uploaded with ImageShack.us

Sinoć napravljen teg za ljuti stroj.
Napravio san tako što sam izvario armaturu, za koju sam privario 3 bolcne koje će da se ubace u ove rupe i to je to.
Zašalovao sam i izlio od betona. Stavio sam i dvije cijevi tako da se ako bude potreba može nešto i montirati ili dodatni teg ili već nešto.
Dimenzije tega su 50x25x19 i vjerovali ili ne potrošio sam skoro karijolu betona.
E sada moje pitanje je da li će ovaj teg biti pretežak za 533 ako uzmemo da je orjentaciona njegova težina (prema formulama koje sam ovdje našao) ~60kg?
 
Poslednja izmena:
Pa na prednje točkove su za 539 fabrički tegovi 50kgx2točka.Ovo jeste malo izbačeno ali mislim da mu 60kg nije puno.
 
Nasao sam u jednom prirucniku uputstvo za sprecavanje smrzavanja vode u gumama, pa da okacim. Mozda nekome pomogne. Vidim da je bilo raspitivanja na predhodnim stranama.

5.3. Punjenje guma vodom
Radi povećanja težine i vučne sile traktora unutrašnje gume stražnjih kotača mogubiti napunjene vodom. To se primjenjuje u veoma teškim uvjetima rada na teškom tlukada utezi nisu dovoljni.Punjenje guma se izvodi ovako: podići zadnji dio traktora i ispustiti zrak odvrtanjemventila.Okrenuti točak tako da ventil bude gore, a zatim uvrnuti priključak za punjenje gumavodom i spojiti s vodovodnim priključkom ili rezervoarom koji mora biti 2 do 3 metraiznad traktora. Nakon punjenja unutrašnje gume vodom do razine ventila, odvrnutipriključak za punjenje guma vodom i uvrnuti ventil za zrak pa dopumpati gumu dotlaka 0,8—1 kp/cm2.Ako treba koristiti tako pripremljeni traktor u razdoblju mrazeva ili kada je temperaturaoko 0°C, vodu treba pomiješati sa rastvorom kalcijum klorida (CaCI2) ili magnezijumklorida. S obzirom na higijensko-tehničke uvjete, treba kalcijumklorid sipati u vodu ane obrnuto. Za obje gume treba oko 300 l vode u kojoj se rastvara 100 kgkalcijumklorida ili 67 kg magnezijum klorida.Nesmrzavajuća tekućina pripremljena na ovakav način ne smije se upotrebljavati zahlađenje motora, a metalni dijelovi poliveni tom mješavinom moraju biti opranivodom.
 
Nazad
Vrh