Tarupi

Hvala vam puno , pikse se nikad ne bih setio. A sto se tice lanaca na utb , veliki su , pa po blatu ne mogu da se zalepe , inace dobija kompletno sredjivanje i gume na prolece . Kawasaki , kako si ti zadovoljak blokadom poluosovine ?
 
Meni je odradio se dobro i bez problema, a i od novog vlasnika nisam dobio nikakvu reklamaciju za sada. Sad čekam malo toplog vremena da nastavim radove na novome i isto ću blokirat poluosovinu najvjerojatnije, mada ga sad radim 140cm za malog ursusa pa si razmišljam da čak i povadim trkače složim punu redukciju.
 
Pa u teoriji je previše, realno nije 1-4 već tolko kolko je difov omjer. Moj od bmw-a je 1-3.27 ako se ne varam. Kod manjih roto malčera do nekih 150cm i 3 kraka još i može proći, kod većih bi sigurno došlo do lomova i garant bi se nešt razletjelo.
 
Da li je neko upućen u okvirnu cenu usluge čišćenja urasle njive tarupom? Rastinje je glog, šipak i sl., površina je oko 1ha 50a, ravna površina do asflata. Treba da dodje čovek koji ima moćni tarup da pogleda i da se dogovorimo oko cene, a ja iskreno nemam predstavu koliko bi to trebalo da košta... Hvala!
 
Evo , uhvatio sam malo vremena da privedem ovaj tarup kraju , napravio sam kod strugara cauru , i jos neke stvari.
Nadam se da tokom sledece sedmice ide u probni rad .

17160519-1258865467484732-1805996626-n.jpg

17141026-1258865437484735-259033273-n.jpg

17140884-1258865460818066-639167733-n.jpg
 
Nastavak radova na mom tarupu,ram i blokiranje difa sam mu uradio pre2 god i sad je doslo na red da se zavrsi,inace prvobitni zahvat je bio 1.6m pa sam pocinjao da ga dodradjujem prole god dok sam imao tomu i suzio za po10cm sa svake strane,tako da je sad 1.4 a radni zahvat 132cm,posto sa strana idu daske zbog ublazivanja udaraca.
Ovakav je ostavljen pre 2 god

Blokirao sam mu trkace,nadam se da ce drzati

Ovo sam uradio proteklih dana,danas sam mu jos napravio nosac nozeva i namontirao ga,ali nisam slikao,sutra ako bude vremena pasce i proba.






 
Evo i ja uhvatih slobodnog vremena da privedem ovaj tarup kraju :)
Precnik elise 140 cm , 3 leteca noza , bocno pomeranje.
Duzina noza je 45 cm , da li je M14 vijak mali , toliku imam burgiju ?
17328032-1274550889249523-610359952-n.jpg

17328097-1274550899249522-1446443958-n.jpg

17360547-1274550942582851-63142956-n.jpg
 
Iako na pola zavrsen danas je ceo dan bio u radu,cak je doneo i prvu zaradu:veseljak::
Ovako sam resio noz,planirao sam da se leteci skidaju i na njihovo mesto montriraju lanci,sad koliku ce funkciju imati posto je zahvat ovih nozeva 25cm to neznam,inace nozevi su ustvari motike freze,samo kod kovaca ispravljeni i okaljajeni(prekaljeni,danas mi je vec jedan pukao)

Evo nekoliko slika iz rada,nesvidja mi se sto mi je redukcija 1/4i nesmem veliki gas pa cesto gusi motor,to mu je najveca mana,inace sve u svemu ja sam prezadovoljan
icon_thumright.gif




 
Ja tako vezujem diferencijal..dobro si ga vezao..ako si dobri izbalansirao da ne trese mozes da das gas do kraja..samo prasina pozadi ostaje....nema da trese i skace..a ako nije lep balans da obe strane budu jednake i ako trese i skace...skidaj noz i nosac pa ponovo sve dotle dok ne radi smireno kad das pun gas da mirno radi da nema tresenja....a lanci lanci su za grube radove vrzine,medjaci,.. rastinje..
 
Ja se razmisljam da pojacam,pogotovo napred,svi tvrde da je slabo i da ce puci kad tad il ce se nesto ukriviti.
Kada sa ga probao u dvoristu sve je ucentrirano bilo,culo se kao kada hilihopter polece,ali vec nakon sat-2 rada,pogotovo kad mi je se jedan noz okrnjio,pocele su vibracije.
Sa lancima cu probati,pogotovo sto meni tarup najvise treba za krcenja,ali i sa nozevima sam prezadovoljan.
 
Evo da ja ispricam danasnju pricu , bilo je bas zanimljivo :)
Jutros sam radio zavrsne radove na tarupu, nozeve i to :)
Malo sam sve uozbiljio i "glumio" kovaca (vrlo uspesno), kao kovacku vatru koristio neki rostilj od ves masine (bitna je volja).
Iskovao sam ta tri noza, veoma dobro.
Zatim sam izvukao ostricu brusilicom , vratio u vatru , pa okalio SAMO OSTRICU , ne ceo noz.
Zatim je dosao sloj na ostrici koji sam uradio INOX elektrodom, zatim brusilicom saamo malo izvukao ostricu i ostavio sve da se ohladi :)
Nakon toga dosla je i blokada jedne poluosovine. To sam odradio , namontirao nozeve i posao u probni rad u neku malu parcelu sa kukuruzom koji je prelomljen od mrazeva.
Krene sve lepo , tarup sece , ja zadovoljan , proslo je nekih 10 minuta , najednom traktor pocne da se "davi", srecom sam stigao kardan da iskljucim na vreme, sidjem da vidim, kardan ni da se mrdne.
Dodjem kuci , otvorim poklopac sve uredno stoji na mestu, ulja ima.
Krenem da izvadim blokadu poluosovine , ona kao da je zavarena, pa sam odsekao HK zglob , i oslobodio, i primetim da se trkac poluosovine bukvalno "zavario" za srce diferencijala.
Ukljucim tarup (Sad je prenos 1:3,6 duplo brze), i malcer radi perfektno, zato sto je maksimalno bio u balansu .
Vratim se na kukuruz , tarup pravi silazu od kukuruza , univerzal uziva u radu sa njim , nije mu nimalo tezak.
Tako sam presao 50 ari , i tarup se zaustavlja , kad ono se zupcanik odvario od kucista , srecom sam bio na 100 m od kuce, dosao i bez razmisljanja zavario sve trkace.
Nastavio sam sa radom i uspeo jos 1,5 ha da uradim.
Bitno mi je da nema nigde kapi ulja , da je miran , i da se ne greje (topao je).
Nozevi su bili ostriji nego kad sam ih postavio :)
Ja sam sve u svemu PREZADOVOLJAN. Univerzal ide 3om sporom , na pola gasa , bez ikakve muke .
Izvinjavam se na iscrpnom postu, evo i par slika da vidite kako sve to izgleda :)
17373077-1276347595736519-1932746640-o.jpg

17430691-1276347682403177-20848581-o.jpg

17430708-1276347565736522-731786907-o.jpg
 
Kukuruz je bio sjajan na toj njivi , ali je mraz uradio svoje , pa je pola lisca zavrsilo na podu . Inace hvala :):ppozdrav:
 
@ vilkinsone Jesam li se ja sa tobom dopisivao oko tarupa i blokiranja poluosovina skoro na fb?!
Mislim da si bio ti pošto si pominjao univerzala. I ja ti lepo kažem kao i svi ovde da ne mere to blokadom poluosovine a ti baš da probaš :sjasi:

Preveliko je opterećenje da se stalno vrti oko trkača.
 
Nazad
Vrh