Tanjirače

Ovaj majstor iz Sremske Mitrovice za pumpe kaze da ploca nikada nece puci ako je propisno stegnuta, zaboravio sam na koliko kila treba da se stegnu safovi.

Kazem nije za preporuku raditi sa 560 al moze da zavrsi posao.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Danas pozajmim od komsije AgroNovak kratku tanjiracu, u transportu je smrt za 560, prednji tockovi jedva da dodiruju put.
U njivi mu nije problem, vuce je drugom brzom.
b270f94671a065aae8954cee53593b3a.jpg
2799c163f825386dae3fa76be2df182a.jpg
4c3d1e51c68691783a2d62648a10c4f9.jpg


Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Pa taj valjak ne radi nista?
 
Problem je valjak jer je daleko od traktora, ima mogucnost da se valjak nabaci na tanjiracu, da se prevrne mada ne znam ko to moze rucno sam da ga prevrne prema tanjiraci.

Nema neki ucinak eventualno malo sabije zemlju

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bolja je regulacija dubine valjkom.
Ja imam gruber koji ima 720 kg i jos je duzi od ove tanjirace.Nosim ga sa T40 i to je muka ziva bez tegova.Sa tegovima ide nekako, ali mora da se pazi kada se okrece.
560 bez prednje vuce je u startu napred dosta laksi, a jos ako je i bez tegova to je to.
Ne znam da li slika vara, ali kolega kad nosis nesto ovako naduvaj malo vise gume, inace im brzo dodje kraj. Ne pitaj kako znam.
 
Na slici deluje da je praznija ali je malo utonula u tanjiranu zemlju
Ovde je dubina podesena valjkom i na toplingu se izravnja samo i ide

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Planiram uskoro da uzmem novu nošenu kratku tanjiraču koja bi zamenila Consum vučenu sa 32 diska. Hteo bi nešto ozbiljnije...Sad tih tanjirača ima jako mnogo na tržištu pa ne znam ni sam šta gledati. Šta bi bilo primereno za traktor od 160ks?
 
U moru marki izabrao sam Ilgi Atego ATG 300 za traktor od 150 k.s.Čekam je od avgusta meseca, još mi nije isporučena, kupljena u MBV.
 
Drugar je kupio prosle godine Lemkenovu kratku od 3m za traktor od 160ks. Stvarno je prava stvar. Nisam video da ni jedna druga kratka radi kao ta njegova. Moze da se postigne dobra dubina po tvrdom,a moze i sitno da radi.
 
Svidela mi se Tupanjčeva kratka tanjirača, doduše gledao sam je samo ovako na netu i gledao sam malo snimke kako radi... Jedina je cena jaka, oko 13.500+pdv. Drugar jedan iz sela je pre nekoliko dana uzeo Kverneland Qualidisc za nešto sitno veće pare, kaže da radi odlično...Otiću je pogledati malo kad završimo setvu.. Moram iscimati malo trgovce ovih dana...
 
Planiram uskoro da uzmem novu nošenu kratku tanjiraču koja bi zamenila Consum vučenu sa 32 diska. Hteo bi nešto ozbiljnije...Sad tih tanjirača ima jako mnogo na tržištu pa ne znam ni sam šta gledati. Šta bi bilo primereno za traktor od 160ks?
U svakom slučaju 4m za tu konjažu.
Ja imam Rubin 10 i težak je kao većina od 4m. A velika je razlika 3 i 4m.
Radi Rubin 10 savršeno ali mislim da nema potrebe.
 
Nazad
Vrh