Tanjirače

Koliko cesto vi menjate zakosenja tanjirace,otkako sam je kupio samo sam jednom pomerao ,pa nije to posao od 4 sata.
 
Moja je u X, maksimalno zakošena i ne dira se nikad.Kod nas je moda da se pšenica seje rasipačem nakog čega se ispravi tanjirača i pređe još jednom kao finiš.
 
@dusanboss koliko vec dugo imas ferocoopovu tanjiracu?ja sam je uzeo prosle godine i bas gde se kace baterije stavili su ojacanje posto se zalili da su tu slabe...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
За Душана и Параћинца:

5c017397e7eb6357144f8afe21d17220.jpg
 
Koliko cesto vi menjate zakosenja tanjirace,otkako sam je kupio samo sam jednom pomerao ,pa nije to posao od 4 sata.
Ne mnogo često i nije nikakav problem. 5-10 minta posla I malo cimanja sa okastim 24. Ništa teško. Problem na ovoj mojoj je što nema žljebove, nema klinove tako da ako ne prokliza dešva se da taj U prfil koji drži bateriju dosta lako pukne. Ne krećem na njivu bez rezernog. Meni je to glavni problem inače samo ukošavanje je dosta lagano i brzo.
@dusanboss koliko vec dugo imas ferocoopovu tanjiracu?ja sam je uzeo prosle godine i bas gde se kace baterije stavili su ojacanje posto se zalili da su tu slabe...
Nekih 4-5 godina (proveriću sutra). Slikaću sva mesta koja sam vario kao i novi da kažem "kvar" koji ću ovih dana da rešim. Kad spuštam-dižem točkovie škripi veoma irtirajuće tako da se ježim i ne mogi više da podnesem. Tehnički verujem da nema mnogo problema zbog toga i da bi to moglo tako godinama, al mi ide na k jako. Do duše to je moja krivica jer su mi promakle dve mazalice sa donje strane koje nisam nikad podmazivao. Zapeklo sve tako da moram da razdvajam i šmirglam. Deluje da nije neki ozbiljan posao i da će se lako rešiti. Slikam sutra sve.
A ti slikaj ta ojačanja koja misliš da su ubacili kao i celu tanjiraču.

За Душана и Параћинца:
Ne brini, 3opre (Zore, Zopre, 3-opere ... kako se uopšte čita taj tvoj nik? :)) biće slike sutra, Planirao sam da kačim sve jedno.
 
Зорге, Дуле, Зорге, по Рихарду Зоргеу, том чилцу на мом аватару.

Волео бих да видим шта је било проблем код тебе и да ли су га у "Ферокоопу" регистровали и исправили на прави начин, како каже Параћинац. А то би најлакше да се учини са пар фотки сликаних из правог угла.
 
Drustvo danas sam primetio na tanjiraci kad sam je zakacio da mi klip za spustanje i podizanje tockova cakce i spusta po malo sam sta to moze biti..u pitanju vucna ferocoop? Gledam na klip nema da curi a ispusta postepeno

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako imas brze spojke hidraulike kao mi na Armi to je krs. Meni su menjane i sada opet jedna curka malo. Kad procuri totalno stavicu od bagera pa nek onda procuri.
 
Ako imas brze spojke hidraulike kao mi na Armi to je krs. Meni su menjane i sada opet jedna curka malo. Kad procuri totalno stavicu od bagera pa nek onda procuri.
probacu da prebacim na drugu brzu spojku mozda ona drzi pritisak,sto kazes da je krs izgeda da jeste.jos ja nemam odlivak ispod spojnica za ulje kad procuri malo pa sam sam pravio da mi ne pada dole... ja mislio da nije do klipa na tanjiraci ali nigde nema da se vidi ulje da maze
 
Ako nigde ne curi spojka onda ti pusta razvodnik na traktoru ventil ne zatvara dobro ,spojka i ne drzi ona ako ne radi dobro ne mozes podici i spustiti tanjiracu a mozda i klip ima gresku
 
Ako nigde ne curi spojka onda ti pusta razvodnik na traktoru ventil ne zatvara dobro ,spojka i ne drzi ona ako ne radi dobro ne mozes podici i spustiti tanjiracu a mozda i klip ima gresku
Fora je u tome sto podize i spusta,mozda spojka iapusta orobacu danas na neku drugu da je prikacim..u toku voznje drzi cim stanem odmah pocinje da spusta klip polako

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Danas cu da resim problem,a mogu i da ga vozim ovako...ne ispusta to brzo nego po malo samo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh