Tanjirače

Za kratku tanjiracu je sasvim dovoljan traktor od 100ks.
Necu biti prvi koji ce vuci sa 100ks.
Barem kako sam se ja raspitao...

A vas dvojica ste probali pa znate ili pisete zato sto tako mislite?
Ja sam raspitao kod Spajica koji imaju takvu tanjiracu i kazu da ide sa 100ks, cak su je probali i sa Rusom 820 i vuce ali je problem transport.
Da bi nešto znao nije bitno dali si imao.
Ako je kilaža 1500-1600kg (a mislim da malo kakis)problem će biti transport.Menjaces ti traktor već vidim.
 
Za kratku tanjiraču je potrebna dobra hidraulika, ja imam 1660 i čim malo zemlje nakupi neće da diže, da vuče može pogotovo po tvrdom i suvom ,znači ako je 1200 može 100 ks ,ali ako je 1500+ treba veći traktor zbog hidraulike!
 
Da bi nešto znao nije bitno dali si imao.
Ako je kilaža 1500-1600kg (a mislim da malo kakis)problem će biti transport.Menjaces ti traktor već vidim.

Ne lupaj gluposti. 1200kg je sa obicnim cevastim valjkom.
Pre svega uzeo sam sa hidroliftom. Tako da mogu uraditi ovo, ako je problem hidraulika.
https://m.youtube.com/watch?v=4TOr36fOCjI
A i na ovoj lepo pise 1040kg samo sto je manja, a i cevasti valjak je na njoj.
A i pre svega, nece mi biti problem zameniti traktor.
 
Poslednja izmena:
Kratka je za pliću obradu i ona služi za mešanje površinskoj sloja zemlje, lakše je za menevrisanje , dok vučena služi za takoreći plitko oranje , po meni svaki ozbiljan poljoprivrednik treba da ima i jednu i drugu!
 
Meni taj kembridz kao tvoj nadiže rusa 82.1 čim ima mali razor ili nešto.
Ja sam dve godine terao sa 6011. I nije najsretnije resenje.

- - - - - - - - - -

Sad citam vase postove i dosao sam do zaključka da je najbolje imati kratku tanjiracu i gruber
Posle zetve preci kratkom, pa kada niknu korovi ici gruberom. A za setvu psenice mislim da kratka moze iz dva prohoda ici na 15cm, barem u mojoj zemlji.
 
Nazad
Vrh