Tanjirače

poslije ječma, kukuruza, suncokreta, pretanjurati, jedan prohod i kada krene trava, opet tanjuranje, i to je to.....
 
Ti radovi i mene muce, BNT 32 lepo uradi orano/suncokret ali se po strnjistima samo voza.
Ovaj OLT deluje malo ozbiljnije od BNT, ali cijena prava sitnica :(
 
ja mislim bar 120 ks ili vise da bi imala dobru brzinu da sitni lepo zemlju jer sigurno ide duboko i dobra za zaoravanje nepaljene kukuruzovine
 
Prodaje se da bi se kupila bolja. Ne mora da znaci da ne valja pa je u oglasima.
Ima covek u Prahovu ovakvu od 36 diska, vuce je sa 200ks. Diskovi skroz istroseni, ali nigde nije popustila.
Ovo je domaca proizvodnja, ali teska tanjiraca. Solidno je uradjena. Nije kao ostale lake, da pucaju grede, rude, osovine i diskovi.
Ovde mislim da samo treba da se ojaca osovina koja drzi celu tanjiracu i ram na sredini gde se oslanja cela tanjiraca na osovinu. To bih ja uradio da se spreci bilo kakvo pucanje.
Treba ovde barem 120ks kao sto ste rekli, ali bi bilo pozeljno jedno 140-150ks.
Mislim da ne moze da se poredi sa stranim, zbog kvaliteta materijala. Ali moze da posluzi.
 
Sve zavisi koja je tezina u pitanju. I koliko je opterecenje po samom disku. A i ramak izmedju diskova je bitan, za 24
Moja je teska 1980kg na 28 diska sto dodje 70kg po disku. U mojoj zemlji radi posao, tone i u kukuruzistu kada je suvo, bez imalo vlage. Vucem je sa sestakom bez turbine, maksimalno ukosenu. Ali je itekakk oseti. Vodi se kao 100ks, ali je malo pojacan.
Da je 100kg po disku, pitanje kako bi je vukao i dal bi je vukao.

A mislim da je i ova sa oglasa oko 2t, ne vise.
 
Poslednja izmena:
meni bi odgovaralo negde oko 100 kg po disku bas zbog kukuruzovine, probao sa oko 60kg i u pesku ide ali u malo tezoj zemlji i gde ima malo vece mase nije to to trebalo bi jos malo dublje da ide da bi bolje izmesala sa zemljom
 
Koju si tanjiracu probao sa 60kg po disku? Domacu?
Kod stranih je veci razmak 23,5cm razlika je i kod razmaka, ako je vwci razmak dublje tone.
Ako ti je laksa zemlja za obradu, 70-80 kg po disku je sasvim dovoljno.
U prvom prohodu je dovoljno da ide 10-15cm.
A u drugom ide jos 5cm dublje, tako da ces kukuruzivinu resite i sa ovom gore. Normalno ne sve, ali da moze da se lepo poseje.

A pre svega, ja da nemam tanjiracu, sigurno bih isao da gledam ovu sto si postavio.
Samo sto bih ja dao maksimum 2.700e, e sad da li bi pristao je pitanje.
 
navodno nece ispod 3000 e ali mislim da bih mogao jos neki euro dole a razlog prodaje navodno ima laksu zemlju za obradu pa mu treba laksa tanjiraca jer ova ide dosta duboko pa nemoze traktor koji ima da je vuce lepo -to su reci prodavca
 
Nazad
Vrh