Syngenta hibridi i sorte semena

Meni su upalili na jednoj njivi kukuruziste (verovatno cigici da bi skupili lakse klipove koji su ispali iz kombajna), tu je druga godina za redom kukuruz i ostecenja od diabrotike za sada nema.
I nece je ni biti,imao sam isti slucaj ali je kod mene pola izgorelo a pola zaorano.Tu gde je izgorelo nije bio ni jedan povijen,a gde je zaorano kukuruziste sav stojao kao pijan i pola sam pogazio kad sam brao.
 
Danas sam obisao Maverik i Heliko.Sejani 1.4,bez NPK,Heliko prihranjen sa 350 kg SAN-a i 3kg Turo-ferta,dva puta spartan, ako bude 4-5t/ha zadovoljan cu biti!
Maverik ista agrotehnika,samo SAN-a baceno 250-300kg/ha i prijatno sam iznenadjen.Nije podgoreo,klip pun do vrha.Samo ne rece da su sejani na 24,5,sa tim
da je Maverik nikao 90%.Sad da nije podgoreo sto je redji ili dobro podnosi susu ne znam.Inace Heliko zasticen Forzeom,nikao 100% na parceli ha kojoj je
4-ta godina kukuruz,tu nemam zamerke ali sad je katastrofalan.
 
fllovita sa forzeom nikla 99% sejana 03.04 i jako lepo gurala, ma za primer je izgledala, sad je jedna velika "O"
pako bez zastite i nije bas nesto lepo nikao sejan 08.04 isto kao flovita svo vreme robustan i modar samo za razliku solidan rod je poneo i bice nesto kombajnirati...
colombiya isto kao pako samo sto je sa forzeom i bolje je niklo...
heliko nisam sejao, al je nekih 5kj posejao cale i juce doneo sa njive lepe primerke...

ako cita neko iz syngente, od mene reci hvale na ovoj katastrofa godini za kukuruz, bice sta da vrsemo. kao sto rekoh osim flovite.
 
Agrano,slikano danas u losijem delu atara gde je zemlja izuzetno teska.
fotografija02691.jpg

fotografija02701.jpg

Ovaj je presevan pocetkom maja i u odlicnom je stanju,nije podgoreo ni najmanje i mislim da je to jos jedan dokaz da ne treba zuriti sa setvom.
fotografija02711.jpg


Evo kako izgleda zemlja u ovom delu atara
fotografija02671.jpg

fotografija02681.jpg
 
@branko
Ko ima svoju susaru kao ti, naravno da ne treba. Ko nema, mora se misliti o svakom procentu vlage.
Proslih godina ranija setva je bila pogodak.

Sto se tice syngente paco je odlican svima!
 
Eh kad bi ste znali u kom je stanju kod mene jedno 300-400 ha kukuruza zasejanih krajem aprila, odmah bi ste se pitali da li smo u istoj drzavi. Definitivno puno faktora je odlucilo.
 
Ja imam posejane Paco i Sycoru na 35 kj, sejane su oko 01.05. bas me zanima kako izgledaju sada, pre 10ak dana su izgledali osrednje solidno, postavicu slike za vikend.
 
marko ne vidim dal je tih 300-400ha dobro ili lose i koi su faktori odlucili da to bude tako? mogu samo da predvidjam, nista nisi napisao.
Ok. Pa sejano relativno na vreme, tj krajem aprila. Ali, izgleda malo losija agrotehnika, zimsko oranje, i losiji kvalitet zemljista, dovelo je do katastrofe. Kukuruz do metra, poceo da metlici, a uveliko se i susi. Klip tesko da postoji.

Imam na istoj njivi Paco, B08, i Bergxon. Necu da ga gledam dok ne padne kisa. A rezultati tek sa zetvom. Pa da vidimo kako ko podnosi extreme.
 
Ja imam posejane Paco i Sycoru na 35 kj, sejane su oko 01.05. bas me zanima kako izgledaju sada, pre 10ak dana su izgledali osrednje solidno, postavicu slike za vikend.
Daj boze da nemozes izaci slikati zbog blata:osmeh: ija sam sejao cisko 1. 05 nikada nizeg kukuruza u zivotu nisam imao metlica mi jedva doseze do ramena ali svaka stabljika ima klip sad samo ona najavljena kisa da padne moze biti jos nesto...
 
photo0516.jpg
Moj Maverik,odlican za razliku od Helika.Do suse najlosiji,kenjkav a sad za ponos.Seme je inace iz uvoza!
 
Meni je 100 % kukuruza pod Helicom prošle godine je bio ekstra a ove godine prc puko sam na njemu ko dinja još nagovorim i komšiju da i on poseje na njegovih 100 % površina srećom jedno jutro ali njemu je to sva zemlja koju ima.
ovo je moj helico sa jedne od parcela mada sav je takav

2q085xe.jpg

a ovo je takođe helico ali komšijin ( eksta možda čak i bolji nego moj prošle godine ) , seme isto,tretirano isto ( furadan),setva isti dan 12 april , razmak isti 19 cm ,njemu je predusev kukuruz meni soja, kod njega je jesenas uzorano kod mene podrivano+gruber, on je u proleće bacio 50kg ureje+50kg/KJ 5:24.16 ja 150kg/kj ureje u proleće i jesenas 100kg map 12:52 ili 150 kg 5:24:16 ( zavisi od parcele) , pojas nije isti mada je i kod njega bila suša e sad u čemu je caka dali zbog preduseva , obrade zemlje ili manje đubriva nemam pojma :sta:
sfgta8.jpg

2vhyjyv.jpg

2zptekl.jpg

1nzp02.jpg
 
Nazad
Vrh