Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

I mi danas likvidirasmo jednog.Još drugar hoće kod njega kući.Municija mu sa buvljaka morala da radi sekira.A još ja iznerviran jer njegova ekipa kilava,ovaj jedan ispusti sajlu :D Al zato nervoza izbačena korz sekiru,čulo se do drugog sela kad je lupilo :D Na brzinu odrali presekli na pola i pobegao sam kući sa svojom polovinom.
 
Al' se valjaju, ovo izgleda obred neki da se rvu sa svinjom
Kod nas nije ovako cak i ovi Maticevi kad bi hvatali posle kartona limenke po osobi

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ma kakvi, njima je to kao dobar dan.Visoki, jaki, mladi ljudi, nose to bez ikakvih problema i tereta.Pivo im dođe kao gorivo. 😂
 
Jedna od stvari koje ćemo se morati bez ikakve sumlje odreći prilikom ulaska u Evropsku uniju je i praksa da se svinje kolju po dvorištima. Ima ih koji će reći da je to još daleko,
Дал'си мислио, када си пре 15 година писао ово, да ћемо до сада да уђемо у ту унију?
Здравље Боже па да те исто питам за следећих 15 год.
Ja sam u Decembru klao dva komada,tj.oterao ih u klanicu kod mesara, bili su teski 400 kg nijh dva! Ne da me je ODERAOOO mesar,uzeo mi je 12 dinara po kilogramu,
Ово је из 2009. а к'о да је јуче било.
 
Nije ni sa jednom tom masinom sala, ja sam kupio neku skoro, masina 22,motor ne znam koje snage al prilicno to velike komade proguta a da ni ne zastuca, vrti onako lepo polako al opet ne do bog da uhvati prste, pitanje kako bi se covek snasao i reagovao.
 
Evo cena od pre tacno deset godina :
Svinja - 131kg X 190 = 24890
Pregled - 400
Plin - 1700
Mast - 500
Kobasice - 1000
Klanje - 2620
Creva 1 pakovanje - 250
Creva za belu - 540
Zacini - 250
Ukupno - 32150 dinara
E sada verujem da je i ovo bilo skupo pre 10 godina . Danas bi ovo kostalo do 50000 dinara .
 
Nazad
Vrh