Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Ma super je to ko zna da radi jer lako se prepece pa se kozura kida. Zato kozura ima fenomenalan smek, a i preradjevine imaju drugaciji ukus.
 
U redu je što se tiče kožure ali ovo sam postavio zbog svinje, koja je posle paljenja vatre "oživela".
 
U subotu zaklali dve krmace.
29pz33n.jpg
 
Vreme kao rodjeno za koljavu, sutra krecemo pa kad zavrsimo sa davljenejm, 6kom i bikcica od nekih 450kg.
Da vas pitam kako se krece cena buta bez koske kuci kad se prodaje, imam neke musterije hoce samo but i nista drugo.
 
500din ide kg, a u radnjama je 600-650din, naravno u malim mesarama je i 700din. Nisam cuo da je nekome oduzet bik od inspekcije...
 
Problema moze da ima sa odjavljivanjem bika u vet.stanici jer po novom pravilniku govece ne sme da se kolje u domacinstvu vec samo u klanici koja ima dozvolu za klanje .
 
Kod nas stroze nego u susednoj Madjarskoj, kod njih je dozvoljeno 3 juneta godisnje za svoje potrebe u domacoj reziji.
 
Ja nikada ne obeležavam prasiće koje tovim za svoje potrebe, a i inače nikada nisam prodao tovljenika, pa se lokalni veterinar ljuti na mene jer mu ne dozvoljavam pristup u dvorište da obavi tu radnju...
Onda sam mu rekao da ako slučajno neko naiđe u kontrolu, držim se priče da su krmci nabavljeni prekjuče iz ritova na Dunavu ili šuma Donjega Srema i zato nisu obeleženi...
Ondak se malo primirio i uredno me zaobilazi...
Trenutno imam 2 komada u svinjcu, kupio sisančad, jedno imalo 8 a drugo 7 kila...
Ovo od 8 sada ima 50, a ovaj od 7 jedva 30-tak...
 
Nazad
Vrh