svastara

JA sam mojima prelakirao sa obicnim lakom za drvo..natopio dobro i za sad ne glodju nista...mada s vremena na vreme im ubacim komad grane od neke vocke ili tako nekog drveta i oni glodju to..
 
Ja sam svoje farbao sa bojom i kasnije lakom za drvo- uzalud.
Poslije sam namazao rabljenim uljem ( iz traktora ), necu ga ni pipnuti. Ili nafta ili rabljeno ulje, to ih odbija. Kasnije se to posusi tako da ne ostaju prljave ruke od kaveza.
 
Ako zec hoce da gloda,ti neces moci da ga dopres ni sa lakom,ni sa naftom ni sa rabljeno ulje iz traktora.
Njihovi zubi neprekinato rastu i zato oni glodaju,da smalje rast zuba.Ako ima metalne kaveze oni pokusavali i taj metal da izglodaju ali neuspesno.
 
Ja mislim da se to grickanje drveta takodje desava zbog nedostatka nekih vitamina, i da se taj nedostatak moze otkloniti raznovrsnom ishranom.
 
Sve u svemu neka vas kunic ima u kavezu neku zdravu granu tj komad grane da ima lijepo da glodje i gricka kad mu je volja ...ipak je to glodar mora nesto glodjat...
 
Ja im od trave najvise dajem maslacak. Odrezem u zemlji, znaci i dio korijena. Dam im cijelu stabljiku.
Vjerujem da je list i stabljika kvalitetniji od cvijeta, ali moji pojedu sve.
 
I ja im to mnogo dajem, takodje i korjen i list i cvijet, ali danas nesto razmisljam kako je ono prekrio maslacak livade i sve se zuti reko da onako samo naberem onog cvijeta i da im dadnem, pa se pitam da li je njegov cvijet kvalitetniji od listova.
 
Hristos Vaskrse,svim forumasima i njihivim najmilijima srecan uskrs i da ga jos dugo slave.
2j15474.jpg

28720xw.jpg
 
Da li se meso kunica hranjenog granulama moze odmah koristiti u ishrani ili je potrebno da prodje neki period?
 
@ igorp93

Zavisi od granule koju im dajes. Ima granula u koje se stavljaju lekovi i granula bez lekova koja se koristi pred klanje5-7 dana.
 
Ja neznam baš mnogo o granulama, pošto ih kod nas nema, ali naručujem preko prijatelja, pa mi stižu iz Brčkog Gebi-jeve, dali su ok, ili imaju možda neke bolje po istoj cijeni ...?
 
Ja sam koristio i od jabuke ,ali nisu ni prineti gebijevim granulama.I po izgledu ,a i zecevi radje jedu gebijeve.
 
Nazad
Vrh