svastara

Ljudi hitno trebam pomoc zanima me kako da ispecem zeca na nacin koji je prikazan na slici. Posto je razlicito meso od janjeceg pa vjerovatno treba drugacija vatra i drugaciji nacin pa molim misljenja sto vise!!
2u59t1u.jpg
 
Nisam vas pito kako izgleda na slici, nego kako ispeci zeca na ovaj nacin a da se ne prepece ili tako nesto...
 
Ja sam nesto cuo nisam nikad probo da je dobro staviti oko zeca salo od svinje da se nebi jako sasusi, kazem cuo sam neznam dali je istina.
 
Imam pitanje, vezano za hranu za golubove, vidio sam da ima više vrsta žitarica u njoj, dali je neko davao kunićima tu hranu, ja teško dolazim do granula, kod nas ih ne proizvode pa ih moram naručivat, a želim što kvalitetnije hraniti kuniće, pa sam mislio da je ta golubija hrana pun pogodak?
 
Hrana za golubove
Ako želiš svoje kuniće zaista zdravo hraniti zaobilazi sve trgovine sa granulama (bilo kojim)
Najzdravija hrana za kuniće je ječam, zob koje zrno kukuruza i lucerke koliko žele.
Uz to bi trebalo bi i malo kuhinjske soli 0,5 %.
U koliko držiš kuniće za tržište i želiš što prije da dođu do klanja (ne ranije od 15 dana) onda navali na granule sa antibioticima i ko zna čime.
Dokazano.
Pozdrav exsa!
 
Neznam kako je kod vas, neznam ni kako dolazite do hrane dali imate svoju zemlju i proizvodite sebi ono sto vam treba za ishranu, ali ja znam u kakvoj sam ja situaciji. Evo ukratko kod nas 10 kg granula kosta 3 eu malcice vise, a na pijaci na malo 10 kg zobi 4.5 eu, malo je smesno jeli?:) Pa i meni je ali trenutno izade da su granule jeftinije od zobi i to ne malo, e sad ja kao covek koji nema zemlju i nemoze sam sebi ista da proizvodi mora da gleda ono sto jeftinije, jel u ovom danasnjem vremenu svaka para nazalost mora da se gleda. Tako da bilo ono sa domacom hranom zdravije sto ja ne kazem da nije, ali trenutno je skuplja ta ishrana.
Sto se tice kokciostatika u granulama mislis da je to losa stvar? Svakako posle odvajanja mladih moras dati kokcidostatik, mislim ne moras ali meni licno ne pada na pamet da isprobavam da ne dam, probao sam negde na pocecima ali meni ne ide, mozda drugima polazi za rukom.Eto to su moja misljenja.
 
Ljudi ja mislim da je cojvek pitao misljenje za golubiju granu da li je dobra za zeceve ili nije, pa ako nije problem da iznesete svoja misljenja po ovom pitanju!!!
 
Dajem ja ljudi i ječam koji je kod nas čak 32 KM vreća, dajem granule zbog dodataka koji trebaju kunićima a nemaju ih u standardnoj hrani, dajem zob, kukuruz češće zimi, mirisno planinsko sijeno, raznovrsnu travu, i još dosta toga, ali eto, čovjek proba svašta, pa želim probati i tu golubiju hranu koja ima dosta žitarica u sebi, jer je ta hrana dostupna kod nas, a granule moram naručivat, pa mi je to problem.
 
Dino mozes probati za jarice male, granule imas 16% proteina ..sa njima se ja krpim posto je ista situacija kao i kod tebe....
 
Ja moram da vas pitam (iz nekih mojih razloga), a vi molim vas nemojte da mi se smejete - koliko se prisustvo kunića u dvorištu (kavezi naravno) "oseća", da ne kažem koliko miriše (ili smrdi). :sta: Apsolutno redovno održavanje higijene se podrazumeva. Napominjem da u tom dvorištu leti sedimo ispod "senice"::suncanje:: i da i levo i desno imam komšije. Trenutno u šupi čuvam piliće 50-tak komada i stvarno se ne oseća nikakav neprijatan miris i kad si pored šupe, a kamo li dalje od nje jer se maksimalno trudim da sve držim čisto. Živimo u gradu, znate da je držanje svega sem kućnih ljubimaca zabranjeno - ne bih da imam posla sa komunalnom...:nono:
 
I moji kunici su u gradu i nema nikakvog mirisa, jes da se tepsije peru ujutru i uvece nema nikakvog mirisa. Ako ti kokoske ne smetaju ni tebi ni komsijama onda nema problema. Sta radis sa dubretom od kokosaka. Mislim da ih drzis u kavezima na zici i da imas tepsije koje cistis svaki dan.
 
Ma j**bi komsije...ja cuvam plave kokoske i na glava su mi se kacili da ih sotrem,ali necu,sta ih briga sta da cuvam ja.. :S
A kod mene ne se oseca neprijatan miris,kad je mnogo vrucina mozda malo.
 
I moji kunici su u gradu i nema nikakvog mirisa, jes da se tepsije peru ujutru i uvece nema nikakvog mirisa. Ako ti kokoske ne smetaju ni tebi ni komsijama onda nema problema. Sta radis sa dubretom od kokosaka. Mislim da ih drzis u kavezima na zici i da imas tepsije koje cistis svaki dan.
Nemam kokoške, imam piliće tovne, brojlere. Dodajem novu trinu kad isprljaju staru, a 2-3 puta sam do sada sve čistila i uklanjala svu isprljanu, u džakove, pa vežem, pa u kantu za smeće - odneli đubrari bez problema.
 
Kod mene nema gde da se lageruje dure nego ide u kanalizaciju kad placam vodu i kanalizaciju onda ocu to i da iskoristim.
 
Nazad
Vrh