svastara

Odg: Svaštara

Pridružujem se čestitkama,ništa lepo kao ovako lepe vesti, nek je živ i zdrav i naravno šrećan :bravo: :bravo: :bravo: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
 
Odg: Svaštara

e svi prijatelji i neprijatelji ovog foruma. u nedelju nanoć mi se izvrnuo (uginuo) novozelanski zec od četir meseca, kojeg sam kupio početkom septembra. uginuo je bez ikakve najave i ostavio četir zečice u žalosti. pa stoga bi mi trebala informacija ko ima da proda odraslog zeca u punoj plodnoj snazi, nabitno dal je rasan, može i dobar mešanac jer mi zecice pate. :bravo: :bravo: :bravo:
bk7wy.jpg
 
Odg: Svaštara

Imam ja jednog kalifornijskog muzjaka davo od zeca provereno. Ako neda on siluje.
 
Odg: Svaštara

da li neko moze iz iskustva da mi kaze, do koliko niske temperature mogu ocekivati da tek novo okocheni zecevi prezive. posto sam sad pario neke zecice i naravno ocekujem prinove za mesec dana , kada che, pretpostavljam, biti niska temperatura tek negde iznad nule. da'l imaju shanse da prezive tu hladnochu. ja se nadam ali me ne greje sunce! pozdrav
 
Odg: Svaštara

zavisi dali imaš zatvorene kotilice ili samo one ladice",i koliko se kunica očupa.ne planiram praviti pauzu preko zime kod svojih kunica iako jedna skoro pa se ni neočupa-tj ni šaka dlaka u kotilici nebude.oko kotilica ću staviti bale sa sjenom pa što im bog da"
:ppozdrav:
 
Odg: Svaštara

Danas mi se okotila jedna, ja zimi ali i danas sam to uradio ukljucim sijalicu ispod kotilice onako na nekih 10cm od dna, jacina 25w.Ko ima limenu kotilicu eto predloga. A inace mislim da treba da bude u objektu najmanje 17C da bi u kotilici bilo 30-32 koliko je potrebno malima.
 
Odg: Svaštara

25w mi se nekako čini slabo,ako je funkcionalno onda ću probati tako ove zime:haha:može li ispod drvene kotilice:haha:
 
Odg: Svaštara

nije slabo moras cak odvojiti jedno 10cm od dna da se ne bi ispekli mali.I to stavim una jednu polovinu da ako im je toplo mogu da pobegnu u drugu, nije slabo nikako.Neverujem da moze ispod drvene .
 
Odg: Svaštara

peto1 je napisao(la):
@ Nebojša-M

Jesil naso svalera za kunice.
nisam
Post je spojen: [time]1285965656[/time]
_________________________________________________
šta bi niko nema keku povoljnu ponudu za mene
 
Odg: Svaštara

@ Nebojša-M

Ajde da ti dam bolji predlog da se trampimo za jednog koji je iste tezine jer ovog ocu na razanj pa mi je svejedno dali je ovaj ili tvoj.
 
Odg: Svaštara

ja imam da ti ponudim 4 meseca mlade novozelandske, od rasnih roditelja( tetoviran otac i vrlo lep), imam 2 muska , koji che stasati za zenidbu za nekih 3 meseca. mozes da das isto u zamenu zeca priblizne tezine, nechu se ljutiti. pozdrav
Post je spojen: [time]1285968522[/time]
_________________________________________________
edmon je napisao(la):
Danas mi se okotila jedna, ja zimi ali i danas sam to uradio ukljucim sijalicu ispod kotilice onako na nekih 10cm od dna, jacina 25w.Ko ima limenu kotilicu eto predloga. A inace mislim da treba da bude u objektu najmanje 17C da bi u kotilici bilo 30-32 koliko je potrebno malima.
ja nema sanse da napravim 17 c kod mojih, ni u snu. biche to jedna velika katastrofa....
 
Odg: Svaštara

Ljudi moji, provjerena stvar, i radi. Prošle zime su mi se kunice kotile na temperaturama do -15. Jesu u zatvorenim prostorijama, ali temperature su i u štali niske, samo nema propuha. Kotilice su mi drvene, debljina daske 2,5 cm. Sijalica od 75W ispod njih i nema problema. Najbolje je da napravite stabilno postolje, da se ne može prevrnuti i zapaliti. Okolo stavim ili cigle ili keramičke pločice, da se ne rasipa toplina i usput za zaštitu. I to je to. Bude tako topla daska da je milina.....
 
Nazad
Vrh