Suncokret 2024

Može li se vršiti suncokret sa pšeničnom korpom, u pitanju DF kombajn
 
Ја ћу канда да вршем у суботу. Данас мој "мајстор" ставља корпу за кукуруз на комбајн, па да "пичнемо" моје и његово у том делу атара.

Најгоре је што немам никакав утисак, колико би могло да "нацури" у приколице - била "Неома" сасвим добра до оног врелца, а потом, после њега кренула према крају.
 
Repište Srbobranski atar
Screenshot-20240808-184317-Messenger.jpg
 
Taj je kao i ja zakasnio,iako sam ja vrsio moj pre 9 dana, ja bar nisam mogao ranije skidati jer nisu primali suncokret,nzm kako je u njegovom mestu bilo.Mogao se taj vrsiti pre 20-ak dana sigurno,ladno posle polovine jula se mogli skidati neki suncokreti.Ovaj nema vlagu ni 5% garant.
 
Принос на 2 кј 1420кг, влага 7
Друга њива - није мерено јер је већ била ноћ али много боље - по томе колико су попуњене приколице процена је између 3700 и 3800 кг на 3кј.
Онај са силним саморастом ће да сачека можда до недеље. Имам још једну њиву на пола пута ка Кикинди и ту очекујем као на овој што није измерено - 1200 -1300 кг по кј. Има доста зеленог лишћа тако да ће и то сачекати још 3 4 дана. Све је неома. Највероватније ћу прећи на неки експрес.
Сетва је била дан пре оног мраза у априлу (не знам који датум).
3620 на 3кј
Данас урађено 2кј и принос је 3340, влага 12
 
Ako se ne varam, vi ste dobijali lepe kiše i to redovno?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh