Suncokret 2022

Шта вам ваша искуства кажу: колико времена после третмана "Вибалом", сунцокрет буде ошамућен?
 
Zavisi u kom je uzrastu.Ja cu morati 2 ha koja su presevana uskoro tretirati vibalom zbog ambrozije ,ne mogu cekati jos puno da rasti,pa ce sigurno biti zut duze vreme,ali ni to mu ne smeta mnogo,mislim da ga ne uspori mnogo u porastu.Ako je suncokret veci,tipa 30-ak cm visine,nema tu nikakve brige,eventualno ako otpusti listovi na 2-3 dana,posle je ponovo kao nov.Ovo govorim iz mog iskustva,e sad,jel ima razlike medju hibridima,mozda neki su manje osetljivi ...nzm.
Tretirao sam 30-ak vrsti manjeg suncokreta vibalom na jednoj parceli pre par nedelja gde sam pred kraj ubacio sve od semena i tu nisam nicim smeo prskati,udarila gorusica,ja mislio tokom setve nema problema,vibala ce je resiti,ali malo sutra,navodno ne deluje na istu.Ali,u poljo apoteci su mi rekli da ce je zaustaviti,i tako je i bilo ,poprilicno zaustavljena,usporena gorusica,nikakve fitotoksije po njoj,ali i sad nekoliko nedelja nakon prskanja jedva napreduje ,suncokret je prerastao vecinom,sem gde je bila bas gusta i tu je nizak ...Nece je skroz unistiti,ali znacilo je puno,bar se malo oslobodio suncokret od nje,sad sam proletio spartacem,pa sta bude.Skola za ubuduce.Inace tu je suncokret dugo bio zut,i sad ima po neki gde se malo zute listovi,ali 95% se skroz oporavio,i kao sto sam napisao,ne uspori ga mnogo u porastu iako je tako zut,on je rastio dok gorusica bas i nije.
 
A vidiš, kod mene suncokret nikad čistiji... I ako su express hibridi, išao sam dubinsko, pa ipak popravio sa flupisorom I gringom, tek po koji ponik da se suzbije, sa malo manjom dozom.. Al ubi me samorast suncokreta...
Dok je u kukuruzu skroz druga situacija...
 
Prskao u nedelju sirak u suncukretu, koliko je potrebno da prodje da bi mogao da gao špartam, mislio sam u subotu sada suncukret raste a tri dana je svetac pa da mi ne pobegne..
 
Mislim da je to mala pauza, svega 6 dana. Po meni, trebalo bi tek u iduću subotu. E sad, ako je suncokret dosta velik, eto muke.
 
Разлика од 6 дана, пре и после шпартања, добро напредује. ЛЕ99
https://ibb.co/9ptcmbZ]
IMG-04aa91b03c6dcfdf78acdf2f1a358fd5-V.jpg
[/URL][/url]
 
Ako je suncokret veci,tipa 30-ak cm visine,nema tu nikakve brige,eventualno ako otpusti listovi na 2-3 dana,posle je ponovo kao nov......... Tretirao sam 30-ak vrsti manjeg suncokreta vibalom na jednoj parceli pre par nedelja.... Inace tu je suncokret dugo bio zut,i sad ima po neki gde se malo zute listovi,ali 95% se skroz oporavio.
OK, онда да прецртам 'ебени имазомокс, осим ако не буде нека "савршена олуја", па се самораст постави као тепих у посејаном клирфилд хибриду. Прошле године сам био изненађен колико дуго ми је сунцокрет био "ван игре", а ове године ми се чини да је то, не знам због чега, још екстремније. На пар места на њиви сам застао са прскалицом, спуштао је на земљу, па продуживао ону десну подизну полугу на ИМТ-у, да бих изравнао висину крила од земље и потом настављао прскање. На тим местима, од трена када сам се зауставио, па док сам кретао и прскалица наставила да прска, по пар биљака по врсти није било испрскано. И те биљке на читавом захвату прскалице сада изгледају као шпалир, дупло више од оних испрскани испред и иза. Гледам у то, једем се и мислим: "Да се нисам јебав'о са прскањем, сада би сав био оволики!".
 
Da si jos malo skratio topling udarilo bi bure u zadnje staklo 🙂.
Jel to cekrk za podizanje grana tako visoko,iznad bureta ?.Cek ozbiljno,kako dizes grane,penjes se na bure ?.Kako to agromehanika nije bolje uradila ,na puno jeftinijim prskalicama je cekrk dole kod nivoa te posude za ispiranje ambalaze.
 
Pa nzm druze jel se salis ili sta,ali po slikama to ne mozes dohvatiti sa zemlje ...jedino ako imas 2m ,onda se izvinjavam.
 
Шта вам ваша искуства кажу: колико времена после третмана "Вибалом", сунцокрет буде ошамућен?
Evo mog nedavnog iskustva:

3. jun (drugi dan nakon prskanja):
ASza5VX.jpg


4. jun (treći dan nakon prskanja):
H84YHFK.jpg


Kao što je neko već napisao, glavni uticaj je veličina suncokreta, mislim da je moj među manjim ovde zbog kasnije setve, tako da su i efekti možda bili malo dramatičniji.
 
Ма иди бре, па ово нису "мало драматичнији ефекти" - ово је зафрканција!

Канда код мене клирфилд хибриди неће више да виде имазомокс.
 
Nazad
Vrh