Suncokret 2022

Puk'o top danas.Prinos od 1.200 do 2.700 kg/k.j sve u zavisnosti od lokacije, kondicije parcela itd.Sve je bio SY Subaro, generalno sam zadovoljan, dogodine više sreće i ne menjam semensku kuću.
 
Pametno! ja sam imao Lg i Subara Lg je podbacio debelo razlika jzmedju njega i subara 500-600kg
 
Sumo2 na jednoj parceli od 2kj je dao 4340 kg. To je poosebno mereno.
Sumo1 na drugoj njivi od 1kj je bilo 1870kg.
Njive su teški rit, 27,5 klasa....
Sve ostalo je mešano tj, skidano redom tako da neznam tačno koliko je koji dao. Uglavnom ns hibridi su bolje davali od pionira.....
Najgori je bio čini mi se Pegaz, mada je on na očigled počeo da zaostaje posle prskanja pulsarom.


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
I ovaj je sejan u maju sav. Inače na tim njivama ovo su rekordni prinosi. Obično tu nema ništa. Za 10 godina ovo je drugi put da je lepo rodilo...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas sam uradio SY experto,10kj,2480kg plativog po Kj. Više nego prezadovoljan za prvi put
 
Kod mene konacan bilans 2880kg/ha naplativog. Svi prinosi su se kretali od 2630kg do 3060kg da kazem ravnomerno u odnosu na proslu godinu kada sam imao od 1,7t/ha do 3,6t/ha i na kraju 2,5t prosek. Imali su suncokreti par dobrih pljuskova u junu do pred sam pocetak cvetanja, izrasli 2m. Kasnije od cvetanja do polovine avgusta u nalevanju 21l iz 3 puta. Le99 standardno dobar, Syngentin novi Suman me nije odusevio, gde sam sejao da bih uporedio njiva prekoputa njive Le99 je imao 230kg/ha vise. Kao i sve Syngente ima dobar hl ali fale kilogrami. Djubrio sam osnovnim djubrivom samo 3ha koje sam pre 2 godine uzeo u zakup. Ostalo su dobro djubrene njive sto vestakom sto stajnjakom, pa sam preskocio osnovno samo predsetveno 200kg/ha KANa. Ne znam da li negde gresim ali svi se kunu u Syngentu a meni nista posebno ( doduse imam istu situaciju u kukuruzu i sa DKCom dok sam sejao, KWS i Pionir su mi redovno bili bolji ili egal). Jedino mi je prosle godine Diamantis oduvao Le99 ,nazalost Diamantisa nije bilo ove godine izgleda da ga vise nece ni biti. Sejao prvi put Syngentu 2018, imao od tad Neomu i Sumiko nista nisu bili bolji od Le99 cak u dosta slucajeva i po 100-300kg/ha slabiji.
Kad podvucem crtu kakva je godina sa padavinama bila od februara do sad, moram da budem koliko toliko zadovoljan. Ostaje zal za nekom lepom kisom u julu jer je bilo njiva sa dobrim potencijalom ali jbg.
Sledece godine opet pola pola Syngenta i Pionir videcemo samo koji hibridi i koliko ce se djubriti
 
Da li se nešto zna oko subvencije za suncokret? Koliko sam ja informisan, objavljena je Uredba Vlade, ali još uvek nema javnog poziva niti bilo kakvog formulara koji treba predati u Trezor?
 
Каква су ваша мишљења о томе који је бољи Конди вс Субару?
 
Le99 ih stalno šije, bar ovde kod mene je takav slučaj.. A kondi otac ga njegov uvek postavi rekord za datu godinu...
 
Nazad
Vrh