Suncokret 2022

Kod suncokreta nije bilo razlike u prinosu od 21 do 24cm....samo kod 21 nesto manje glave,nelomi se,nepada, brze otpusti vlagu,a na veliku glavu,ako padne kisa,vise vremena treba da se osusi.....itd
 
Dovoljno je po litar.
Ja sam i sad sa Terbisom i Montom išao po litar. Više od pola mi je CLP hibrid tako da će pulsar plus rešiti problem.
Ostalo su mi expres hibridi, ni za to se ne plašim.

Girasolin ima lepu cenu, a i Pulsar plus, pa kad bi sve to išlo izadje lepo po dzepu.
 
Razmak 20,4cm u red suncokreta imace za zeceve, ptice i ostale majmune. Valjda ce ostati 60000 biljaka za vrsaj.
d2e47e9871bfa76f562265f9b99ba6e9.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Compa, nije to dobro posejano. Jel nisi primetio da šesta baterija seje na 21 cm, i kako će na jesen kombajn to da požanje, tako nejednako?;)
 
Prodavnici stočne hrane u izlogu ,seme suncokreta . Italijansko.

 
Da da, citao sam malo, ono sto sam nasao na net-u, taj plus herbicid malo siri spektar delovanja na korove, barem tako pise. Posejao sam Bacardi nekoliko vreća i uzeo taj Listengo sto ide za njega
 
Po meni Expres tehnologija je zakon. Em jeftini herbicidi em efikasni em tamaniš korove kada su iznikli a ne na crno pa dal će kiša ili ne.
 
Koja je razlika u ClearField Plus i obicnim CleraField? Samo to sto idu sa tom Plus hemijom?
А и по причању представнима хемијских кућа, мање штете прави сунцокрету тај "плус" хербицид, поготово на хладном времену....
 
I tako popoodne dođe nevrijeme i odnese 2.5 do 3 ha suncikreta u potok. 50 minuta jakog leda i prolom oblaka u kim je plao 60 l kiše sve odnese. Niva u obali,dugačka 600m,bujica sve u potok odnijela. Njiva oribana ko bagerom,busen nije ostao.
 
Nazad
Vrh