Suncokret 2022

Takodje sumnja na kolicinu semena u pioneer vrecama, HE144 je u pitanju, na kraju je na 2 od 4 baterije zafalilo u poslednjem prohodu a ove druge dve su isto na knap bile, videcu kad nikne. A trebalo je da pretekne oko 5-6.000 semenki, povrsina pod njim nesto vise od 2ha a imao sam 30+30+75 = 135.000, po proracunu trebalo je da ode nesto manje od 130.000. Sa druge strane Subaro je malo preteklo semena ali taman kako je ocekivano bilo.
 
Da sam kojim slučajem dobio koronu ili polomio nogu, seo bih i prebrojao vreću.
Ovako samo ostaje sumnja ali kako da se samo kod Pionira to stalno dešava?
 
Da sam kojim slučajem dobio koronu ili polomio nogu, seo bih i prebrojao vreću.
Ovako samo ostaje sumnja ali kako da se samo kod Pionira to stalno dešava?
Stalno... Od kako ga sejem, od 17te ili 18te...
Pisao sam već da drugara nije mrzelo, kišni dan, njemu dosadno, i on izbroji... I fali...
Stoji to da često ploča vuče po dve semenke, što mi je bolje nego da fali...
Al zanimljivo da se ove godine uklapao sa sindžentom po utrošku, tu su bili negde.
 
Данас завршена сетва сунцокрета и стандардно фалило семена за цело 1,5кј сејано на 23,5цм😠!
Еуралисова Армоника ситна у ПМ је.бало их семе не можеш уштеловати скидаче. Прешао комшији да посејем ЛГ 50.ххх зрно прелепо крупно нигде по два да понесе, посејао му 4кј на 23,5цм и остало му неких можда 1кг семена.
 
Danas zavrsili suncokret i sve isprskali total+terbis.
Ove godine ostalo 3 vrece semena,svake godine zafali,a ove ostalo. Neverovatna šarža Bacardija,vreca od 150000J=11.5kg i sa vrecom se poseje preko 4.5kj sto nikad do sad nije moglo.
Sutra krecemo kukuruz.
 
Ja ću na 24 a onda zadnjih 0.5 ha prebaciti na 26 pa ću da vidim
Samo velike glave na 26cm, nije to lose,al ako bude vjetra, onda sve popada i nemoze se pokupiti,jedne godine sam imao na 25,strasno velike glave,i 70% njive je poleglo.....od tada sijem na 21,6cm,i pokazalo se najbolje,cak sam i jednu pojutricu posijao na 20cm za probu.....
 
Juce posejano 6.5kj neome na 23,xx
Nisam stigao da oprskam "na crno" pala danas kisa slaba, mozda sutra popodne ako stignem i prosusi se. Posle koliko je on napolje dana pri ovim temperaturama?
 
To sad pričate, kad sam sve posejao na 26 cm.
Ne sekiraj se..(26 cm je sigurica za sve uslove) Bude li dobre god nece on manje dati prinosa od 21cm(syngenta) Neznam sta si sejao,pinir je ustrojen i kod njega mora malo veca gustina.Nece on pasti od velikih glava,vec od tankih nogu
Slaba njiva,dobra gustina,tanke noge..I eto belaja..
Iz iskustva, syngenta expres tehn, nista ispod 23,lako se lomi..Jednostavno nije hibrid za velike gustine,sto kod pionira nije slucaj..
 
Nazad
Vrh