Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako uspes da posejes do zadnjeg zrna i da ti masina ne baci nigde po 2 zrna onda je ta računica. Svaka cast na takvoj setvi.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Slazem see uhvati masina po dva zrna, gledamo da je ustelujemo maksimalno ali opet vuce po dva... moje neko iskustvo, ja znam na mojim njivama svim tacnu povrsinu, Sindzetu Bacardi dok sam sejao nikad 4 jutra nisam mogao da posejem,uvek 3,5kj, prosle godine probao LG sa velikom kesom isterao 4 jutra, pofalilo mozda za 2 brazde na duz od 200 metara,inace uvek sam sejao na 23,5cm.
 
Slazem see uhvati masina po dva zrna, gledamo da je ustelujemo maksimalno ali opet vuce po dva... moje neko iskustvo, ja znam na mojim njivama svim tacnu povrsinu, Sindzetu Bacardi dok sam sejao nikad 4 jutra nisam mogao da posejem,uvek 3,5kj, prosle godine probao LG sa velikom kesom isterao 4 jutra, pofalilo mozda za 2 brazde na duz od 200 metara,inace uvek sam sejao na 23,5cm.
A sa ostalim sindzentinim hibridima koliko si sejao ?
 
Da li ste pred setvu tretirali seme sa nekim insekticidom i koliko, mislim na žičar?
Ja ga pofajtam sa gaucom ili semoforom u mesalicu kad radim kukuruz, ali mislim da mozda ni nema potreba za tim. Njega prorede, mislim suncokret, kad nikne zecevi-srne i insekti i hrckovi. To ne stiti nista kad ga on odsece nazdrmni deo od tog nema nista.
 
Ajde nabavi i meni malo gaučo....?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Pa ima ga, pre neki dan je na viber grupu poljoprivrednu kacio lik neku hemiju da prodaje, bio i gauco neki ukrajinski ( valjda nije fals) iz futoga trazio je 45 e za flasu....
 
Gauco, Ponco i slicne stvari ima u Padini, tj. bilo je do prosle godine, ove se nisam raspitivao.
 
Ako neko ima kojim slucajem litar-2 gaučo za prodaju nek mi pusti na pp...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Negde sam bio citao da ste rekli da suncokret koji je bio povaljan posle setve,je slabije nikao nego ovaj koji nije povaljan...znaci valjak na suncokret ne?
 
Negde sam bio citao da ste rekli da suncokret koji je bio povaljan posle setve,je slabije nikao nego ovaj koji nije povaljan...znaci valjak na suncokret ne?
Nemoj valjati, ako padne kiša posle setve može da se uhvati korica i suncokret ne može da izađe, ostane ispod korice...

Jel zna neko da li ima da se uzme negde SY Neostar ili Michigan al bez paketa sa listegom? Ne bih da uzimam u paketu ako ne mora...
 
Ja sam probao pre dve godine na nagovor burazera, on valjao kukuruze, a ja sejao suncokret, i hoće on da mi povalja njivu. Rekoh ajde prodji 3-4 prohoda, a ostatak njive neka za kontrolu. Na tom delu gde je valjano 40% nije niklo, ostatak njive nikao odlično.
 
Ja sam probao pre dve godine na nagovor burazera, on valjao kukuruze, a ja sejao suncokret, i hoće on da mi povalja njivu. Rekoh ajde prodji 3-4 prohoda, a ostatak njive neka za kontrolu. Na tom delu gde je valjano 40% nije niklo, ostatak njive nikao odlično.
Mislim cak da si ti to pisao gde sam ja bio zapazio o tome... Kukuruz kad povaljam nikne mi kao vojska,a suncokret jos nisam valjao...bas mi ne logicno da nece da nikne,aj razumem to kad padne kisa pa bude kora pa nema snage,al opet kako nikne kad nagazni tockovi predju preko semena,razumem ja da nisu oni teski kao kad valjak prodje,al...

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Suncokret je tesko djubre po pitanju nicanja,i bez valjanja bude problema sa nicanjem na zemljistina gde se lako formira pokorica i nakon slabije kisice ....
 
Nemoj valjati, ako padne kiša posle setve može da se uhvati korica i suncokret ne može da izađe, ostane ispod korice...

Jel zna neko da li ima da se uzme negde SY Neostar ili Michigan al bez paketa sa listegom? Ne bih da uzimam u paketu ako ne mora...
Cuo sam da Neostara nece biti.
 
Drugar koji seje ozbiljnu površinu suncokreta obavezno valja nakon setve kembridž valjkom, nikada problema sa nicanjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh