Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
11.744
Lokacija
Lokve - Simiai - Juzni Banat
Vidim da se jos razmatra u ovogodisnjij temi i o tome da li ce se sejati vise suncokret ili ce se smanjiti setva pod ovom kulturom.
Ispadne da ove godine i sa nekom vecom razlikom u ceni od 7 din po kg u odnosu na proslu godinu opet nismo bas zadovoljni.
Meni je namera posejati nekih 10 % od ukupne kolicine koju obradjujem i to je za nekoliko kj vise nego ove godine.
Najverovatnije da cu posejati opet sve Neomu koju sejem vise godina unazad.
 
Ja ga sejem na istoj površini, to mu dodje negde na četvrtini površine koju radim. Verovatno opet sve SY Bacardi, ako ne podignu cene. Mozda ubacim nesto malo Euralis da probam ili LG čisto za ogled.
 
Prosle godine nismo imali nista suncokreta a ove mozda nesto bude simbolicno.
Evo jedan novi hibrid u express tehnologiji.
a4a40b920a20a01a19e7d58b7cc1e8aa.jpg
 
Иста површина и можда још које кј више,а хибрид иде еуралис дебусеј и можда још неки њихов.
 
Ja povećavam površinu u odnosu na ovu godinu, nema druge alternative.Ići će Pioneer Le 99, bio je baš dobar ove godine.
 
I ja cu smanjiti za jos koji lanac. A sta cu sejati pojma nemam, ove godine nijedan se nije proslavio kod nas.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
U kratko zasto Branko? Zar nisi zadovoljan bio prinosom soje?
Suncokret je mnogo lakše sačuvati od korova, ode sa njive po toplom vremenu, i cedeći ulje mnogo više zaradim.
Soju samo koliko mi je potrebno za svinje, ništa više.
Ove godine samo muke oko soje.
 
Jeste dušane, ali ako se ne seje soja, zbog toga što slabo uspeva, nemože se stići sem monokulture kukuruza. Pšenicu su mnogi precrtali (ja lično nikad neću je precrtati) u setvenoj strukturi, ne sejati suncokret, pa šta onda. Uključiti uljanu repicu koju treba specijalno vršiti?
 
Idem suncokret na 30% povrsina koje obradjujem. Polovina sigurno Le99, a ostatak videcemo. Dacu sansu sigurno nekom Syngentinom hibridu opet i ako mi je Le99 zadnje 2 godine bio bolji u proseku za 150-200kg/ha od Neome i Sumika.
Jel skidaju herbicidi za expres tehnologiju CLP samonikli ?
 
Jeste dušane, ali ako se ne seje soja, zbog toga što slabo uspeva, nemože se stići sem monokulture kukuruza. Pšenicu su mnogi precrtali (ja lično nikad neću je precrtati) u setvenoj strukturi, ne sejati suncokret, pa šta onda. Uključiti uljanu repicu koju treba specijalno vršiti?
Slažem se sa tobom.. I ja ostajem pri suncokretu, i ako mi se lično u opšte ne sviđa, zbog plodored a mora se nešto sejati... Nisam baš nešto detaljno računao, ali svakako u više godišnjem proseku daje veću zaradu od pšenice, kojoj sad moraš da baješ da bi dala neku zaradu, ali ni od nje ne odustajem, zbog kukuruza, tačnije nema boljeg preduseva što se mene tiče...
 
Evo rezultati iz Pss Sombora,nadam se da ce se videti posto u zadnje vreme sve mi slike zamutibkad postavim,a inace su dobre.
4b524e4629f9cd258dbb1c07e90cd05d.jpg


Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
Ocigledno nece :/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh