Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slika od proletos, suncokret u monokulturi, prosle godine CLP hibrid ove godine Expres, na slici se žuti samorasti CLP od ekspresa hemije

ca77408a3b30de4a70f8ea6292d13491.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A čime ubiti expres,u sledećem suncokretu,a ako je tema kako ubiti samonikli sunc u usevu sunc po meni bezveze tema,jer kako ko seje običan da ubije običan samonikli.po meni samo rano tanjiranje ako ima vlage proklijaćei ende.
 
Posle 10 god sam sejao suncokret, i nije bilo lose, barem na kraju.
Opet cu ga sejati ali kao moranje zbog divljeg rezistentnog sirka. Otprilike 30 % povrsina to jest 7 hektara.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Znaci Neoma, Dijamantis, ali ako bude herbicida Vibala mozda bude malo Kondija ili NS Ronin.
 
Sledece nedelje idem u rwa na sastanak da vidim sta imaju od semena kukuruza u ponudi i ocu kod njih da narucim suncokret fushia CL.Jel neko sejao od vas?
 
Ja cu od rwa nesto da probam,probacu fushia cl ako budu imali,ako ne onda nesto drugo sto budu imali
 
Sledece nedelje idem u rwa na sastanak da vidim sta imaju od semena kukuruza u ponudi i ocu kod njih da narucim suncokret fushia CL.Jel neko sejao od vas?
Nebi ti ga preporucio. Nista posebno se nije pokazao u klasi CL hibrida. Bar kod nas. Probali su ljudi pa mnogi odustali tako da sad ne mozes ni cuti za prinos. Cinjenica je da mu je seme jeftinije sto ne treba da je presudno.
 
Imam jako peskovitu zemlju,ne mogu svake god psenicu sejati na tu povrsinu,pa reko da posejem suncokret pa sta bude
 
Pa sej suncokret ali opali nešto bolje.No ne mora da znači da će na tvom terenu biti loš.Kod nas apsolutno nikog nisam čuo da seju LG a vidim sremci ga seju dosta.
 
Gledam danas na DB predstavnik Coreteve kaže da se sad i kod nas može kupitionaj preparat Dibala. Jedno prskanje kad ima 4 lista i gotovo sa širokolisnim, u svim vrstama hibrida suncokreta. Nije samo rekao cenu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh