Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E upravo tako, Vibala. Kaže promoter da jede malu decu tj. korove u svim vrstama suncokreta.
 
E upravo tako, Vibala. Kaže promoter da jede malu decu tj. korove u svim vrstama suncokreta.
Samo nije rekao koliko utiče na prinos suncokreta , iz nekog mog iskustva sa CL hibridima je da prskanje protiv sirokolisnih pulsarom čak i u pola doze smanjuje prinos...
Vibala će biti zanimljiv herbicid meni ako zakaže prskanje na crno, ili na nekoj prvoj godini arende gde se može očekivati botanička bašta.
 
Jel uporedjivao neko Dijamantis i Bakardi ili Neostar ? Oni su mi u nekom uzem izboru
 
Dijamantis je CL, Druga dva su CLP. Dijamantis je prinosom i vizuelno slican Neomi s tim sto je kasniji za jedno nedelju dana. Neostar nista narocito, a Bakardi nisam sejao. Ako prskas pulsarom plus dosta je skuplji od obicnog pulsara.
 
Bacardi je po semenskoj liniji kao kondi samo sto je clp, visi rastom, prinosan, srednje kasni, i ono sto se kaze za najbolje njive.. Licni rekord u proizvodnji sam ostvario njime.. Dok je neostar slican neomi, i po izgledu, vremenu zetve i prilagidljiv za losije zemlje i agrotehniku..
 
Sejao sam njiva pored njive po 4kj Bakardi i Armoniku, bolji Bakardi po 400kg/kj. Jos je Armonika bila na mojoj zemlji a ovaj na arendi. Armonika bolja u startu i svako zrno je niklo, kod Bakardija losa klijavost i mucio se u startu jbg. al Singenta kad nalije ona ga nalije do kraja nema praznog. Tako da dzaba jeftino seme kad bic na kraju puca :ppozdrav:
 
Jel sejao neko SY Bacardi ?
Sejem ga konstantno 5 godibe preko 80%povrsine uvek probam jos nesto ali kod mene je jos uvek broj 1.... prosli su pioniri le99, le25, le19, leoo6 valjda tako nesto durban diamanis, ove godine cu ubaciti 20%subaru koji je malo kasniji kod nas lepo i on uzbacuje ali ga nisam do sada sejao a vro sam lepo izlazi..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh