Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja I dalje nisam siguran jel sam imao sumiko ili subaru ali to mi govno više ne treba.. Od sindžente kondi i neoma, i bakardi nije loš u opšte..
 
jedne godine kupio brio, još bilo skupo sjeme, uzas, i kao, treba sijat na 25cm.....sve ispoštovano, glave nkkad veće, prvi vjetar porušio 70%njive.....poslije sijao samo pioneer, i osiječke hibride, a kako nema standard osijeka, sada uzimam ns institut.....
 
Ove godine sejano u vise navrata pa cemo videti na kraju koji rok setve je bolji.
29.3-Lg 479 sx
30.3 i 31.3-Sumiko
6.4.Sumiko
9-11.4.-posejan sav kukuruz
12 i 13.4.-Sumiko
Ostalo jos 12kj posle kise.
 
Колега 5+ за овакав извештај. Користи нама пчеларима. Надамо се да ће бити добри из сваког рока сетве.

Само морате пазити ако вам се неки пчелари „нацртају“ и стану уз пут да ће ту дуго и остати јер неки знају да стану и делимично на пут или неки пролаз где пролазите ви а њима је згодно јер не питају никога и нису у обавези да донесу неко коло меда...а пут је „ничија земља“.
 
Наравно и то похваљујем... опет 5++ (мислиће неко да је ово некаква корупција и да си одликаш преко везе:)).

Много пчелара има одличну сарадњу са ратарима, али има и оних који муну кошнице уз прометни пут и никога ништа не питају.

Често будем у ситуацији да морам исећи сунцокрет за смештај кошница да не сметам ако је пут близу (мада ја бежим и по 10 км у атар од асфалтних путева) и увек понудим власнику новац за одштету. До сада нико није хтео ништа да се плати и то значи да добија бар двоструко више меда (додатак на оно што већ намеравам дати за смештај и то није 3-4 киле него 23-24:)).

Не селим у твој крај јер знам да је тамо гужва.
 
Они стари прави пчелари су људи чак и људине,а ови новокомпоновани су већином тркачи за зарадом па не гледају дали коме праве штету битан је крајњи циљ паре и само паре. Код мене су годинама долазили пчелари из Петровца на Млави једне године су заглавили камионом кад су кретали кући са сунцукретне паше и отац их извукао трактором из атара. Сваке године када би дошли донели би по пар кг меда и када би одлазили исто би донели у знак захвалности и да ако би не дај Боже опет заглавили имали ко да им помогне. Ови новокомпоновани за собом оставе крш смећа изгазе њиву без питања и буду дрски до зла Бога,а многима сам пазио кошнице у атару ни хвала нису рекли.
 
Mi tek danas poceli sa setvom suncokreta. LG 56.65M. Posejali njega i odmah poprskali dubinsko jer nije ekspres hibrid. Ostali cekaju da prodje ovaj talas pa polako nastavljamo.
 
Koliko expres suncokret moze podnijeti tribenuron metil 750g materije bez nekih oštečenja, da li je puno 2x25g ili bolje 25g i drugi split 20g
 
Ako nije prevelik suncokret u drugom tretmanu,mislim da mu nece skoditi,no bezbednije je 25+20.Licno sam isao jednom sa 27+20 grama,gde drugi tretman sam zakasnio dosta,tj prskao sam sve njive ali ta jedna je nekako malo prerasla,i ja jbg oprskam da ne bacam hemiju,bilo je malo zutila od gore ,koje se brzo povuklo,nzm posle jel imalo kakvog uticaja na prinos,nisam ostavio za ogled nista.Inace ovo pricam za pioneer le 25-99 ,sigurno da ima neke razlike u toleranciji na tu a.m izmedju razlicitih proizvodjaca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh