Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Setva 30.03. kondi

eddd54d806e266a19150afae9e1c2742.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Iz esteteski razloga posejao bih 20-ak semenki suncokreta u zadnjem delu dvorista pa da

priupitam na kojoj razdaljini i kojoj dubini se seje ? Postoji li neki ukrasni suncokret ili moram

ovaj obicni ? Gde se nabavlja seme kad je ovako mala kolicina u pitanju ?
 
Postoji ukrasni u malim pakovanjima kao kesice semena cveća.Kupovao sam supruzi u prodavnici N.S instituta a verujem da ga ima i u nekoj dobro snabdevenoj poljoprivrednoj apoteci.
 
Nasao

obisao sam nekoliko poljo-apoteka i naleteh na ovu kesicu sa 15-ak semenki . Nigde nisam uspeo da

da nadjem semenke obicnog suncokreta , cak sam svracao i u bio-shopove , trazio sirovi

suncokret ali avaj , imaju samo peceni . ( tek sad sam video da postoji i neki beli suncokret )

Prosle god . sam ( pocetkom epidemije ) u kuci naleteo na jednu kesicu kukuruza kokicara , posadio i obezbedio

i sebi i komsijama grickajuce zanimacije ali sa suncokretom ocigledno necu moci isto :nono:

Hmm , mozda je ovo sansa za malu privredu::novac:: , ponuda trzistu kesica sa 20-ak semenki

sirovog suncokreta namenjenih za sadnju :haha:

Ovaj peceni sto grickamo je neka posebna sorta ili je sve jedno :sta:
 
Poslednja izmena:
Koliko treba klici da izadje na povrsinu kada pukne seme? Danas isao da obidjem, puklo je seme negde krenula klica...hteo da prskam totalom imam trave ali uzas vetar duva, hteo bih da pomerim za sutra...ali se bojim da se klica ne primakne povrsini toliko da je osteti total...
 
Realno nema, zna da prenese pa bude i 23,12 do 23,89cm razmak, ali podnerom eksponencijalne nejednacine i rebalansom disbalansa izadje na aproksimativno 23,32cm.
 
na dubini od 8-10cm (10-12c pomoravlje) hladno i kisovito vreme u narednih 7dana..
Dal krenuti sa suncokretom ili ne..pitanje je sad
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh