Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam isto hteo da tretiram gaucom, ali sam posle cuo da je veliki problem zbog pcela i da ako se otkrije moze biti jako nezgodno, tako da sam odustao.
 
Cime najbolje tretirati seme protiv zicnjaka a da ne steti pcelama ?.
Gaucom tj Imidaklopridom. Vec godinam to radimo. Takodje nam godinama dolazi prijatelj pcelar na te parcele i nikada problema nije bilo. Sve je to pomalo propaganda. U breskvi moze, u jabuci moze, a u suncokretu ne moze.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Dal je neko nekad bacio za suncokret 200kg uree po kj,dal mu to smeta,omaklo mi se,bacao za kukuruz pa jednu parcelu prevideo u glavi a u planu je bilo da ide suncokret posto je lane vec bio kuruz.....
 
Dal je neko nekad bacio za suncokret 200kg uree po kj,dal mu to smeta,omaklo mi se,bacao za kukuruz pa jednu parcelu prevideo u glavi a u planu je bilo da ide suncokret posto je lane vec bio kuruz.....
Prosle godine sam na jaku zemlju bacio 100 kg/kj i izrastao je toliko da ga je vetar povaljao kao od sale. Ja tu ne bih sejao suncokret, bojim se da moze biti vise stete nego koristi.
 
Ja mu ne bacam ništa u proleće.. U jesen zaorano npk 3x15..
Kad sam ga prvi put u životu sejao došao je na zaoran stajnjaka, i naravno muke, dugo zelen, već počeli da ukidaju odkup, a on ko Gora..
A kad uporedim hibrid koji ja sejem sa drugima, ništa tu nema bitne razlike po prinosu, ili taman toliko da pokrije ulaganje u đubrivo...
E sad šta bih radio da sam na dangerovom mestu ne znam, verovatno bi opičio kuruz..
 
U suncokret, godinama koristimo ureju 50-70 kg /kj.Ove godine malo jače od 50 kg/kj.
 
Ja idem 100 kg urea i 100 kg 8*15*15,i tako radim godinama,jedne godine sam bacio 150 kg ureje i zajebao se dobrano
 
100-150kg po ha urea u suncokretu maximum,isao sam i ja jednom oko 200kg po ha ,i tad je imao gore navedenih problema,visok,dugo zelen.
 
A u majcinu,a ja posejao suncokret na moje njive(u dobroj kondiciji) i jos bacio 150 kg/kj ureje kao i za ostale kuluture...
 
Ja prošle godine 400 kg/ha 3x15 i 100 kg/ha KAN-a i rodio LE99 4 t/ha. Početnička sreća.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh