Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li ste sejali suncokret bez zastite i dodatne dorade? Sejem 2 ha,a mrzi me nostiti sada 2 kese semena na doradu...
 
Od kako sejem suncokret nisam tretirao seme, nikada nisam ni imao problema, do prošle godine... Platio sam školu debelo. Nicanje katastrofalno, redak sklop, prinos najslabiji od kako ga sejem. Zato sam sada nabavio imidakloprid. I novost koju uvodim kao obavezno u prskanju je insekticid. Em je bio redak, kilav i nikakav, još ga napadnu i crne vaši na nekim parcelama, koje nikada nisam video kod mene u selu.

Što se tiče setve, planiram za neke tri nedelje. Tamo posle 20-og aprila.
 
Video sam par parcela koje su bile blizu mojih a koje je napao makazar i znam da nije bilo tretirano seme, kod mene je bila tada minimalna šteta, Jedino što su bili različiti hibridi pa možda je to imalo uticaja. Pre dok su tretirali seme Cruiserom sejao sam direktno iz dzaka bez tretiranja, moje mišljenje da je suncokret uvek bolje posejati malo gušće pa ako je lošija klijavost, makazar ili zec ga razrede bude to solidno na kraju. Kad sklop padne ispod 45k biljaka na ha, taj suncokret ne može da prebaci 2000kg/kj
 
Ipak nisam rizikovao,odneo sam jutros i zastitio seme. Na danasnje vreme ne isplati se kockati se u poljoprivredi.
 
Ja sam uzeo gaucho da tretiram seme,jel sejem suncokret a pred usev je psenica,cida napravi taj makazar ako nije tretirano seme
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh