Suncokret 2020

2016. Године сам има сличну ситуацију само са кукурузом. 3 х шпартан.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Znam, naravno, zato je i suncokret posejan na ovu parcelu... Al opet, nikad, ali nikad nisam imao ovakav haos...
 
Neoma, setva 9 April na 23.5, spartana pre par dana.
Slika 1 i 2 pred usev soja nekoliko godina.
Slika 3 i 4 psenica.
6a45a1db8593986297652fe7cfbba62c.jpg

71d726e3099dce92dc30fc419d759fef.jpg


785c903d05e9a65c1534cbdecc339819.jpg

bc7933b2c2d7e369a6173deff6504881.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko mešao ove kopije Expresa sa herbicidims za sirak ili je ipak pametnije ici odvojeno?Iskustva?
 
Da li je neko mešao ove kopije Expresa sa herbicidims za sirak ili je ipak pametnije ici odvojeno?Iskustva?
Ja imam drugara koji zivi i radi u austriji, dosao za vikend pomesao i kopiju expresa i kletox oprskao sve odjednom, nije imao vremena da radi iz dva puta. Ja sam mu kasnje kombajnirao, nije imao trave a prinos prosecan, nisam primetio da mu je smanjilo prinos
 
Da li je neko mešao ove kopije Expresa sa herbicidims za sirak ili je ipak pametnije ici odvojeno?Iskustva?

Ja svake godine mesam i nisam nista primetio... e sad ja uvek stavljam punu dozu recimo cerealisa i pola doze fuzilejda pa kasnije jos pola doze da dokrajcim sirak.
 
Zbog cega se na suncokretu javljuje zute pege ili tufne tako da se izrazim? negde manje negde vece ali po celoj njivi je tako.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Raso ne znam kako je kod tebe, ali kod mene se javlja problem na suncokretu gde je i prosle godine bio suncokret. Tamne pege oivicene zutim prstenom. Lici mi na alternariu. Ima je na kotiledonima i prvom paru listova. Da li je neko koristio fungicid i koji? Cini mi se da je clan mirmag iz Kucure koristio pre ili u butonizaciji. Izgleda da cu ja morati ovih dana tretirati.
 
Da. Pisano je o tome u ovoj temi proletos. Teski pesak je u pitanju. Psenicu ne sejem, kukuruz ne bi uspeo ni metlicu da izbaci, soje bude par stotina kg po jutru. Suncokreta bude izmedju 1500 i 2 t po jutru.
 
Ove god. imam i ja par kj suncokreta u monokulturi. A imao sam i prosle god.
Proslogodisnje iskustvo je to sto u pocetku je ruzna da ruznija ne moze biti parcela.
Samoniklog dovoljno da ti se zgadi. U planu je bila kasnija setva kako bi krenuli neki korovi i samonikli pa nakon setve odraditi totalom ali suva zemlja i niske temperature imali su negativan uticaj nicanja istih.
Resili smo posejati i kasnije krenula igranka. Jednom za sad sparato kad je suncokret bio mali uz pomoc stitnika na spartacu, prskao Imazamoxom i sledi jos jedno spartanje.
Kad dostigne visinu od 40-50 cm posle drugog spartanja vec pocinje njiva da lici na nesto iako samonikli je ostao u redu.
Prosle godine prinos je bio sasvim zadovoljavajuci od 2300 kg/kj.
 
Nazad
Vrh