Suncokret 2020

Ima cak i registuvani neki od tih preparata za zito i suncokret od prosle godine.
Evo procitajte sami:
duplo jaca doza za suncokret nego u zitu.....
 
Nije mi jasno da masovno prskate suncokret što na crno što ovako...
Od kad znam za sebe nikad suncokret prskali nismo ničim i uvek manje trave imam nego ovi što silnu hemiju guraju.
Ne kažem za državne zemlje koje su zapuštene pa svake godine drugi dobija ali za svoje bezveze.
Kod mene samo plodored i total posle strnjika, a suncokret isključivo špartanje i to je to
 
Cicak kada prezivi (a kod nas ga ima poprilicno na njivama upravo zbog gajenja suncokreta), makar ostane 20 cm visine ima plodova koliko neces. I posle tako zasejanu njivu cickom nemozes ocistiti od istog narednih par godina.
I zato obavezno prskanje.....
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno da masovno prskate suncokret što na crno što ovako...
Od kad znam za sebe nikad suncokret prskali nismo ničim i uvek manje trave imam nego ovi što silnu hemiju guraju.
Ne kažem za državne zemlje koje su zapuštene pa svake godine drugi dobija ali za svoje bezveze.
Kod mene samo plodored i total posle strnjika, a suncokret isključivo špartanje i to je to
Jel trošiš stajnjak na njivama... Ja koristio od pamtiveka, tu korova širokolisnih vazda...
 
Ranije jesam u poslednje vreme retko jer ne držim ništa od stoke.
To su neke specifične stvari ali gledam i kod nas masovno nema stajnjaka nie državna zemlja koju ljudi rade decenijama pa zapuštene njive, botanička bašta vazda
 
Da li mesate razlicite proizvodjace? Konkretno Ceralis Tribenuron-metil 750 g/kg i Brazda Tribenuron-metil 750 g/kg iste AM samo sto su razliciti proizvodjaci...u apoteci mi dali ovaj Brazda prvi put cujem, kazu nema vise Ceralisa...
 
Juče odradio drugi split u Neomi. Listego 0.7 + 0.5 lit po ha.

wOYoyP9.jpg

62nM5aH.jpg

fwRtqxj.jpg

WhfbGdU.jpg
 
Nece mu smetati ali ja kada radim u splitu, trudim se da drugi tretman odradim u poslednji momenat, ako je u međuvremenu jos nesto izaslo, da ga osusi skroz. To inace radim u bas zakorovljenim njivama, tvoje njive su ok, neznam zasto si radio u splitu. Citao sam u par predhodnih postova zasto raditi sirokolisne korove, 2013 sam zadnji put sejao hibride koje se ne prskaju, skolu sam platio, nahebao sam, nikao mi cicak, jedva sam ovroo, od tada radim ,imao nemao siroke trave, preventive radi. Ne kazem imam veliku vecinu njiva koje ne moram raditi ali mi je to velika kocka, a i previse vremena odnosi pregled istih, a cicak mali ne vidis ga kad sazri suncokret on ga obiđe. Recimo ja imam 50hektara na 40 parcela, ko ce to ispratiti
 
Ja ne mogu da čekam poslednji momenat, jer imam dosta i soje, i kukuruza iz poslednje dekade aprila. A kako vreme zna da bude ludo, desi se okiša se i osta neoprskano.
 
Ne znam da li je on ispuštao vodu ali kod nas je bilo ispuštanja ,gde je moglo.Imali smo vode i u čvstom stanju.
 
Jesam,ali mislim na ovu godinu xd,vise su sanse da dobijemo na lutriji nego da se okisa dobro...e kamo srece.Danas bio u obilazak kukuruza i suncokreta nakon prvog prskanja da vidim sta dalje ,one psenice to je tako jadno stanje da mozda bolje da nisam ni isao.Ima u nekim delovima atara i lepe psenice,ali sve je to daleko od idealnog.
 
Okrene se kolo srece za cas, mislim da ce tako biti i u ovom slucaju. Prosle godine takodje smo imali susan period (bar ovde) od kraja februara do polovine aprila. Posle kad je krenula za mesec dana nije sastavilo 2 dana bez padavina, prvi otkos lucerke je bio tek polovinom maja.
Ja sam prosle godine Neomu radio zemljisno i u zadnjem momentu Listego bez splita i njive su bile ciste.
 

Ovo sam mogao postaviti i u nikad ovako... Prva godina da sam u posedu, zanimljivo... Nevidi se gde je red majku mu...
 
Nazad
Vrh