Suncokret 2020

Setva je išla od 13 do 18. 4, imao sam neke obaveze sa ćerkom pa nisam mogao ranije, nicanje je bilo od najlošija 50% pa do 90%najbolja. Sve ostalo je niklo krajem aprila početkom maja posle prve kiše, sreća nije bilo veliko kašnjenje. Generalno mislim da su zelenizato što su dobro našubreni i jesenas i u proleće u proseku 120-150 npk +120-150 ili 100-150 uree. Manje više svi su dobili. Svi dobili osim kontrole fungicidnu zaštitu, takođe skoro 10 kj nije nikako prskano a 10 tak kj samo na crno ostalo pulsar ili kesica. Trebutno nemam favorita mada mi se Subaro najviše sviđa. Par godina sam kod drugara pratio MAS 92 i 97 zati sam ih i stavio, nije mi Neooma stigla iz RO.
 
Poslednja izmena:
Danas prosao pored mog Subarua, nece skoro.
3e5d40437254b7bfcf315dfe121bbabe.jpg
73a31fc231b2edac188f280193800439.jpg
cb9200f504588aaeef916504a7ebdeca.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Да л' је негде почео откуп сунцокрета?

Овде код мене у околини откупљивачи се нешто не журе да "отворе радњу", а сунцокрета спремног за скидање има.
 
Kod mene vrše otkup. Baš sada sam prošao pored jednog otkupljivača ali nisam video nikog da je dovezao prikolice ali jedan kamion je bio na utovar primljene robe.
 
@Peet da li zts može da se izbori sa prikolicama?
Ja sam danas mislio da skidam nešto ali bilo kiše noćas a tmurno je vreme pa neka sačeka koji dan.
 
U 5 duz od 3 kj skinuli oko 2,5 u onaj deo ka 4 duzi ima deo gde je nizi teren tu smo ostavili jer je bas zelen bio.
U 4 duz isto sa 3kj skinuli oko 2 kj, deo ka 5 duzi isto zelen.
Na ovim parcelama lose je bilo i neka procena je od nekih 1300 kg/kj mada moze nesto popraviti prinos ovo sto je zeleno bilo jer tu je ipak bolji, ali neznatno.
Danas skinuli ka Seleuskom ( od onih parcela La Pirloadje gde se sad granicimo, prva desno pa prva levo, tu negde blizu. Slikovito aa? 😂) 2 kj 4800 kg i ka cesmi gde je granica atara Lokve-Seleus ali jos ovamo, pre Cipulja, s desne strane 1 kj 1800 kg.
Sve Neoma sa 100 kg/kj ureje predsetveno kao i u zadnjih vise godina osim na ova 2 kj la saleusani gde je bilo baceno jesenas 100 kg/kj Mapa plus proletos 100kg/kj ureje jer je plan bio setva kukuruza ali sam nesto petljao i posejao suncokret.
 
Nazad
Vrh