Suncokret 2019

Juce Neoma je kidala, sa 2.25 kj skidali 5660 kg vlaga ispod 9%
Preostalo jos 3 kj
Dosadasnji prosek kao nikad do sad, nesto jace od 2300 kg/kj
jos da je cena bila neka bilo bi sasavim zadovoljavajuce.
 
Uradjeno danas 10 kj Singenta - Bacardi. Sejana 27.04. na 21, prinos u JUS-u 1992kj, vlaga je bila 17
Ocekivao sam dosta manji prinos posto je izgledao kilavo i nisko. Na drugim parcelema je jos uvek zelen, cekamo.
 
Jbg, ja sam vikend poljoprivrednik, nisam mogao da cekam sledecu nedelju.
Pokusao sam sliku da postavim, nece ???
 
ahahahah,kod nas bogami nece. 90% pod suncokretom je ove godine popadalo u mom okruzenju,retko ko prebaciva prinos preko 1t. A arenda se krece od 250-300e za k.j
 
I kod mene
U petak skidali kod ujaka, pionir Le 25, vlaga 9% prinos 4200kg/ha bas smo se iznenadili
I mene je prijatno iznenadio na jednoj parceli gde sam presejao repicu ,SRPS-a malo jače nego kod tvog ujaka, imam još jednu parcelu isto u repici i na oko još bolje izgleda kad pokosim javim rezultate.Inače svake godine pored sinndžente ubacim po koji pionir i nikad do sada nije dao bolji prinos ovo je prvi put.
 
Kondi posejan 10.aprila na ~23,5cm
Zaorano 150kg/kj ruske 3x16
Predsetveno kroz sejalicu oko 100kg/kj urea
Gardoprim na crno + Fuzilejd, špartan, zagrnut, ovršen juče
Na 1lanac i 3 fata 2920kg vlaga 13,9 primese 9,5 za naplatu 2558kg (1860kj)
2 kj je grad skroz ubio, prinos nula, a na 2lanca i 2 fata isto je grad tukao sam nakupio 1024kg za naplatu ukupno (kod nas je lanac i kj isto, pa zato malo ovo, malo ono).
 
Da li neko zna koji je ovo suncokret? prolazio sam pored jedne njive i ubrao 2 glavice, srednje visine, a karakteristika mu je ovo liste koje zahvata glavicu sa strane, jako mi se svidja kako izgleda na njivi, a nazalost, ne znam koji je vlasnik da bih ga pitao
 
Nazad
Vrh