Suncokret 2018

Jel neko sejao u junu suncokret,kao prvi usev.Sve nesto razmisljam da li da ga presejem ili da ostavim,sklop je zbog nedostatka padavina jako los,a pride ga i divljac unistava.
 
Mi imamo setve od pre 10 dana, a najkasnije sto smo sejali je bilo pre 7-8 godina kada je potukao led. Tad je bila setva 10. Juna. Hibrid Sy Rocky je bio u pitanju.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Sejali smo mi 24 juna 2016 doduse nije prvi usev nego drugi posle jecma i navrli smo 900 kg po jutru suncokreta sa 22 posto vlage ,poslali ga u dijamant a oni ga vratili posto nisu hteli da pale susaru za 3 tone.E onda smo ga pretovarili u nasu prikolicu a odatle digli kantama na tavan i rasirili na 15 cm debljine tako je stajao 3 nedelje ,povremeno smo ga mesali da se neubudjavi i posle 3 nedelje skinuli ga isto kantama u prikolicu i predali kod Vrebalovih sa 15,5 posto vlage kad sam se sabro bolje da sam njivu samo potanjiro nisam zaradio nista ali sam dobio jedno iskustvo o dve zetve {vise to nismo radili,nekazem da nemoze ali ima opravdanje ako neko pravi silazu a ne za suvo zrno}A mozda ti i nije dobra ideja da ga presevas divljac ce svakako nastaviti da pravi stetu jer ce taj biti najmladji pa ce svi na njega ,ako ima vise od 60 posto ja bi to ostavio:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
To je neki rani bio,jel?
Da taj je bio 100 dana. 5 dana raniji od Sy Fortimija. Ne znam da li ga jos ima u prodaji. Mada mislim da ce ove godine biti dugacak otkup suncokreta. Kod nas u ataru ga ima jako sarenog. Ima njiva gde ce za par dana procvetati, a ima njiva gde je presejavan pa tek sad nice.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
A isto tako neznamo ni kakvo nas leto ocekuje ako nastavi da pece bez kise ti sto sad nicu narastice do kolena i procvetace tako mali i dati malo sitnog zrna.Nije da zelim da se to desi ali svakako da postoji takva mogucnost tako da mozda i nije najpametnije dirati vec postojeci usev {ako ga ima naravno}
 
Resio sam i uzeo sam durban(100 dana),popijem kafu i odo da ga presejem,nema ga ni 40% niknutog,a sada je tek pokisao,a seme koje je cekalo je istrulilo.
 
Kondi
677d6dfcada8eff6c284e55b111fab7a.jpg
929dc8b3d230b80e3919a9b88d934556.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Šta je tu je, vjerojatno će bit malo štete ko i zadnji put kad je tu bio. Samo je jedna njiva među kućama, ostale su van grada.
 
Nazad
Vrh