Suncokret 2018

Znam da ce preboleti,bio je iste velicine kao kod kolege mims, jos pre podne kad sam ga obisao da vidim cerealis sta je uradio. A posle podne enoga na slici
 
Coveku dodje krivo ,muci se ,gaji ,trudi se cele god a samo nekoliko minuta je dovoljno da sve unisti ,nadam se da nece vise :ppozdrav:Trebalo bi se osigurati ali kad cujes kako ljudi nisu uspevali da naplate onda lepo neznas sta da radis
 
Kod nas su neki presejavali Neomu, ispadne da je preuzeta iz zadruge a da je njima uvaljeno fals seme.
Kako stvari stoje sve sto je prskano Imozamoksom je ostalo pri toj visini u toj fazi, zuti se i podivljala, krenulo po par novih stabiljka ispod od glavne stabiljke.
 
Kolege, do kog uzrasta ste koristili fuzilejd u suncokretu?, to je strasno koliko je izdjipao za kratko vreme pa sam mislio makar krajeve do komsija da opicim tu je suncokret malo manji i ima malo vise trave.
7151a80c8dd3332716069b6fe4e36187.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav kolege zemljoradnici. Ja sam na hektar morao konjem da zagrnem, pobegao mi za 5 dana. Inače na toj parceli sam bacao stajnjak pre 3 godine i više imam problema sa širokolisnatom pretežno tatula. Prskao sam samo protiv sirka posto Barola ne sme protiv sirokolisnate, i sad sam se napatio sa tatulom još sam i zakasnio malo.
 
Pozdrav kolege zemljoradnici. Ja sam na hektar morao konjem da zagrnem, pobegao mi za 5 dana. Inače na toj parceli sam bacao stajnjak pre 3 godine i više imam problema sa širokolisnatom pretežno tatula. Prskao sam samo protiv sirka posto Barola ne sme protiv sirokolisnate, i sad sam se napatio sa tatulom još sam i zakasnio malo.
Blago tebi kad imas konje! Kako je cena goriva krenula ne znam mi koji nemamo konje cime cemo zagrnuti.
 
Blago tebi kad imas konje! Kako je cena goriva krenula ne znam mi koji nemamo konje cime cemo zagrnuti.
Nemam konje druže, platio sam 3000 po lancu, odnosno oko 5300 po hektaru. I to sam jedva našao.
A sto se tiče goriva, verovatno ćemo se preorjetnisati na motike, a onda ćemo morati da zaposlimo radnu snagu sto će dovesti do zapošljavanja ljudi sa biroa, a to će usloviti pad nezaposlenosti.

- - - - - - - - - -

Ima drugar trkačkog,nudi mi za špartanje a bojim se da neće moći vući Tupanjac 6 redi.:osmeh:
A ti uzmi dva, imace dobar trening, a i posle će imati bolji start na trkama
 
Za tog konja kada bi zakačio špartač, pilotu vezati ruke o isti, a cipele bi sam ostavio na startu :haha:
 
Nazad
Vrh