Suncokret 2015.g.

Ovi Bačvani i Banaćani kukali mesec dana na sušu u suncokretu,a sad prinos za ponos.Čak se stide i da kažu koliko su imali.Prinos skoro kao i pšenice, a tri puta veća cena od pšenice pa ti sad vidi,milina od života.Nemoj više da čujem ni jednog da kuka za suncokret, uši ću mu iščupati.Možemo samo mi Mačvani da kukamo,jer imamo mnogo lošije zemlje, i po koji Sremac i naravno Džej!
Kad smo kod toga,komšija Danger,što ne odgovaraš na moje postavljeno pitanje u temi pšenica 2015-2016,a koje sam ti postavio u vezi semena?

Nepratim tu temu..................

- - - - - - - - - -

Njakali smo ga sat vremena. Korpa je jako otvorena to spašava stvar.

Mnogo mi to nesto za tu vlagu......al ajd valda tako mora.....
 
Danas počeli suncokret,Durban-kausade na oko odličan ali isto kao pre neku godini sam prošao sa A31 kamionka dupke puna u koju sam nosio 12500 kg pšenice je vagnula 5260 kg sa 3,5 kj oko 1500 kg po kj ,razočarao sam se u njegov izgled.Ruku na srce u tom delu atara smo tanjirali proletos oko 1 maja jer je od septembra bilo vode po njivama a tragovi od guseničara da se naježiš.
Vlaga 8,2% primese 4%
 
Već nam je dosta probanja ,ali nećemo odustati . Od KWS -a sam do sada probao Barolo i Dragon .Nisu opravdali nižu cenu semena.
 
Ja sam cuo da sutra pocinju blokade zbog cene suncokreta.Da li zna neko o tome nesto?

Da, kod mene u selu su danas blokirali put Kovin-Pančevo na par sati , a koliko sam upućen neki su otišli za Beograd ,ja nisam bio na tim blokadama jer mi je danas mlađoj ćerki rođendan ali pratim šta se dešava :ppozdrav:
 
Uuuu,al si lose obavesten Pidikanac.Nikakav put nije nije blokiran,vozili smo se samo i parkirali traktore pored puta.Bio je B92 i RTV(kod nas)a u 11h je poceo sastanak sa uljarima i iz tog razloga se islo u BG.(naravno autom).
 
Juce skinute dve parcele, vlaga 10.5, primese 2, prinos 2000 kg po kj, kako smo se nadali, dobro smo se ......
Ostale jos 3 parcele, mozda posle Gospojine.
 
Boki ,kad je bio 2012 toksin u kokuruzu ,dosla je inspekcija da kontrolise silose u kombinatu,i izkontrolisali su ,posle toga su pitali vlasnika koliko ima kokuruza ,odgovor je bio ,,to je poslovna tajna,, i nisu ga vise ni pitali.
 
Nazad
Vrh