Suncokret 2014

Jedno mozda na izgled i glupo pitanje ! zbog nemogucnosti obrade zemljista kako treba-dubine oranja a setvom psenice se zakasnilo da li sme suncokret na suncokret ?
 
Nemoj suncokret na suncokret, ne podnosi monokulturu. Imaćeš problem kad počne da nikne samonikli sunc., em nećeš znati šta je šta kad kreneš da obrađuješ, em ćeš na kraju imati ogromne stabiljke sa više glava koje ne nose nikakav rod, a iscrpele su zemlju i prave problem u kosidbi. Pa čak i ako to rešiš nekako sa IMI hibridima, opet je pitanje šta ćeš postići, suncokret je sklon bolestima kad se seje često, opet smanjenje prinosa ti ne gine. Zar ne možeš nešto drugo tu da ubaciš? Npr. kukuruz koliko god da loše rodi, ja mislim da ćeš bolje proći nego da seješ opet suncokret.
E sad, ako neko iz prakse zna bolje (ja pišem ono što kaže teorija), neka napiše iskustva.
 
Ja ga licno sejem vec nekoliko godina na svaku drugu(suncokret-psenica)do sada nisam imao problema i dobri su mi prinosi.
 
A bilo je malo i ovoga...
20140928111636.jpg
 
Pa zbog 250 evra zagarantovanih... ::novac:: kaze covek da mu se nije ispaltilo da voza kombajn, lose rodilo, losa cena... smucilo mu se... ::jako_besan::::jako_besan::
 
Naopako, pa valjda je uvek bolje skinuti pa koliko ima nego ostaviti... Još je sad zapatio suncokret na toj njivi za narednih 20 godina...
 
Jel moze suncokret na njivu koja nije bas obasjana suncem ceo dan,ima neka obala koja delimicno zaklanja njivu do podne ali posle 2 sunce je tu:cool:
 
Interesuje me da li je neko ima iskustva sa setvom suncokreta na suncokretiste, ili ti ponovljenom setvom suncokreta. Stim da bi hteo da sejem espres pionirove hibride na mesto gde je bila neoma prskana pulsarom. Da li neko od forumasa je tako nesto cinio vec i kako se to pokazalo ?
 
Nazad
Vrh