Suncokret 2014

Pu pa to je rođo đaba ...dao bog da tim smrdljivim otkupljivačima djeca odala u rikverc..poserem im se istima pernicu...he ..uh sad sam ljut ko leptir...ali biče bolje kaže narod ...

Koja je to rođo vaša valuta euro ili dinar... he ...tj ovo 25-30 je u eurima ili dinarima ?...he šega

Dobijemo u nasem kralju 29.16 din/kg akontaciju to ti izadje 29.16/15.87=1.83 kuna za kg ili 1837 kuna za tonu ili 245 euro/ tona
 
Sreca vasa,mi je u izobilju imamo_Onda se postavlja pitanje,sto sejete suncokret?

zato sto soja za razliku od suncokreta trazi kisu a kise osim ove godine nema. u Dolovu ne moze da se seje soja (za Bavaniste nisam siguran ipak je niza zemlja) ali suncokret odlicno uspeva. ove godine smo i u Dolovu mogli da sejemo soju ali ko je znao da ce biti ovoliko nezabelezene vlage pogotovo u julu
 
Ne mozete da sejete prema leanci i pesku,a deo prema Bavanistu i Pancevu pa i prema Mramorku moze slobodno.

- - - - - - - - - -

Sreca vasa,mi je u izobilju imamo_Onda se postavlja pitanje,sto sejete suncokret?
Dobro pitanje,valjda navika otkud znam.Plase se soje da ne bude corak na kraju mada ima ljudi koji je redovno seju i uvek imaju lepe prinose.
 
kod mene danas gotovo, oko 2000-2100kg po jutru, sa vlagom od 9%, inače kod mene vlage su oko 11-12, pa do 15%.......i taman kada sam završio, počela kiša.....i tako će par dana


i još kada je odvežena zadnja prikolica, iskipana, čovijek što radi tamo sa kašikom mi ošteti kabinu i malo haubu, ja sretan što je sve gotovo i zadovoljan, kombajn izdržao......i neko sranje se mora dogoditi......a neke stvari se nemogu objasniti, kako ni zašto, ni sada nevjerujem da se to moglo dogoditi........i da se dogodilo
 
Sinoć gotov suncokret kod mene za ovu godinu. Prosek je 1970 kg hibridi Neoma i Kondi. Za dogodine ću ozbiljo da razmislim dal ću sejati jel ova zajebancija od cene totalno mi ide na živce...
 
Cujem da je katastrofa lako zrno i da je puna zmajevka oko 2800 kg imerije.. kakva je situacija kod tebe?
tek sam poceo da radim ovo mi je prva njiva,pa od prilike tako sam i ja cuo ali ne samo imerija da je lako zrno nego vecina hibrida!prolse god imerija 2 kj 42 m a sad 36m kj a u pitanju dve ki prikolice pune u vrh mnogo ima praznih zrna jbg takav god
 
Ne sekiraj se napraviće sačmu od tog šturog i prodati po 45-50 din/ kg **greška li im majku lopovsku
tek sam poceo da radim ovo mi je prva njiva,pa od prilike tako sam i ja cuo ali ne samo imerija da je lako zrno nego vecina hibrida!prolse god imerija 2 kj 42 m a sad 36m kj a u pitanju dve ki prikolice pune u vrh mnogo ima praznih zrna jbg takav god
 
Nazad
Vrh