Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
[video]www.youtube.com/watch?v=rr4p62mgTiE[/video]

I danas radili punom parom
jedno pitanje ! vidim da suncokret radite sa kukuruznim adapterom, sta ste radili sa okidajucih valjaka da ne cupa stabiljke na dole i sta sece stabiljke ... mozda vam zvuci glupo jer mi radimo sa adapterom za suncokret i bogami ima vise rasipanja...
 
Ja radim sa petobraznim geringom model PC,koji ima sistem grickalica,ima takav sistem tarupa,po pravilu bi trebalo da se blinduje zadnji deo zbog rastura,mada ja skupim otkidacke ploce hidraulicno,tjs moze da se steluje u zavisnosti od debljine stabljike i pici,znaci stisnem ih i glave nestignu da udare o ploce nego ih odsece pre,ima neki deo rastura al nista strasno,mozda i manje od zmajevog.
 
Merio sam juce vlagu na Kondiju sejanom 9.04 9,8 % sa tim sto sam uzeo jednu suvu i jednu zeleniju glavicu pa sam pomesao. Oko 85% stabljika je skroz sasuseno.
 
jasam juče skinuo kondi vlaga 5.6 a nečistoća 4 prinos u proseku 1700kg
 
Kod nas se zahuktala pošteno (danas ne,nedelja je) juče su iz Racinog magacina isterali bar 10 šlepera i opet je pun.!
Ovi ostali otkupljivači dosta slabije rade.
 
Mi sutra krećemou žetvu.Kondi je baš zreo a dobi je nešto jači .
Ovo je dolbi danas slikan
P8120011.JPG


P8120012.JPG
 
Prvi dan žetve suncokreta
Kondi sejan 9.04 prinos 2250 kg /kj vlaga 7,5
Kondi sejan 21 .04 prinos oko2000 kg/kj vlaga 7,9 I tura ,6,6 II tura ,5,5 III tura
Počet da se kosi dolbi koji je sejan 5.05 .ali nije predato pa se nezna vlaga.
 
Posto ce cena najverovatnije biti 31,50 ajde napravite svoju kalkulaciju troskova uloga i krajnje dobiti ako je ima...Neka bude prosecan prinos 1800 kg/k.j ili 3200 kg/ha...
 
Ove godine se pokazalo da je suncokret iz kasnijih rokova setve mnogo bolji, ovi sto su ranije sejali ne mogu da doguraju ni do 2000kg/kj.
 
Kod nas su raniji rokovi setve malo preko 2 t /kj .Ostalo nam da kosimo suncokrete koji su sejani oko 5 maja.Ne verujem da će na tim parcelama biti 2/t kj iako je još zelen.
Ovo je danas vršeno.
Dolbi sejan 5.05
vlaga 8-9.prinos pteko 2t/kj .
Kipuje se u hodu pošto bunker nema nadogradnju i ne može da obiđe krug .




 
Poslednja izmena:
Danas skinuli Neomu, vlaga 9%, primese 2%, prinos 2323 kg/kj! Setva 21.4. , razmak 23.5 cm, predsetveno djubrenje 150 uree i 100 kg 3x15 po jutru, pretprosle godine izvucen stajnjak.
 
Ja nisam još kosio moj ali evo da iznesem kakva je situacija kod mene u ataru:
Suncokreti se kose sa vlagama od 5 do 8%.Prinosi se kreću od 1600-1900kg/kj.Naravno ima pojedinaca koji su kosili 1200kg/kj ali i nekih retkih slučajeva sa 2100kg/kj.U svakom slučaju situacija je slična kao i kod većine Vas što ste pisali svoje prinose.
Ja skidanje moje Neome očekujem za tri dana pa ću izneti svoja zapažanja o prinosu sa setvom na tanjiranom i oranom zemljištu.
 
dal je neko skidao ALBATRE ? kakvi su prinosi? ja jos nemogu zelene su glave....nejednako je nicao

Ja danas skidam 1 hektar tog Albatra-nije nesto suv dosta je zelen a videcu kakva ce biti vlaga i sve ostalo,lepo izgleda...50% se crne glave 50% jos nazelene,i vidim dosta njiva tako,verovatno nejednako nicanje i da bi ostatak za 2-3 dana bio skoro sav suv.Mada i Albatre je srednje kasni hibrid nije srednje rani kao sto vecina seje
 
Danas skinuo suncokret,HD Adagio,150 Kg Ureje Predsetveno,Spartano,zagrtano.Prinos 1350 Kg po Lancu Vl:11 Pr:(zaboravijo) Zadovoljan:osmeh:
 
ZP Albatre,setva 09.04.2011-predsetveno nista,prihrana nista,seme hektarska doza 3600 din,Kletox 2*1100...Prinos 3360 kg,vlaga je bila veca ali dogovor je bio da se do 11% ne odbija i toliko je i pisano,a bila je verovatno 13-14% a primese oko 6...U svakom slucaju JUS 1800 kg po k.j Ne da sam prezadovoljan nego odlicno,sto se tice prinosa a cena je ne primerena spram cene ulja!
 
Za vršidbu ostali suncokreti iz kasnijih rokova setve ,uglavnom na tanjiranom zemljištu.
Dolbi sejan 12 V ,jedan prohod setvospremača posle povlačenja vode.


Dolbi sejan 4.V na orano zemljšte ali posle povlačenja vode zemljište se okamenilo pa je setvospremač "tandrko".


Arena na tanjirano zemljište ,predusev pšenica setva 4.V


Dolbi na tanjirano kukuruzište isti dan setve.


Parcela od 2 kj koja će biti nezgodna za rad ,probilo ga "cveće" ili "roge"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh