Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u dolovu je poceo otkup, predali danas. o ceni niko nista nezna, ima samo nagadjanja da ce biti veca od 40. mi smo racunali i 35 da bude, pa smo zadovoljni :D
 
kod mene u selu počela vršidba onog suncokreta koi je grad već ovršio neko je navro i celih 500kg po lancu vlaga 7%
 
Ja danas obišao suncokreta bar još 10 dana mislim da neću kositi,zrno je slabo naliveno kod suncokret koji su sejani ranije.
Onaj kasniji sejan bolje izleda.
 
Kondi sejan polovinom aprila.Zrno nisam gledao ali mislim da ako potraju ovako sunčami dani neće izdržati do 1.o9.
 
Predvece cu otici u obilazak,da izmerim vlagu,mislim da cu od nedelje da radim,ako mi posalju slepere.
Barolo obecava sitnije glave al pune,a Pioneer f50 los ima supljeg.
 
Vlaga izmerena,7,2% i 5,6%,za nepoverovati jer ima jos zelenog lisca,ja to skidam pa kako bude iza ovih vrucina moze doci neko zlo,pa sam onda usro motku.
 
Da,racuna se 2%,mislim da ce se raditi dobro posto su glave polu zelene,otvoriti korpu do kraja i smanjiti obrtaje,ispadace cele glave i nema jedova
 
danas skinuta neoma sa 3 kj, vlaga 7.2%, necistoca 4 prinos ukupno 6020kg... trebao sam je ranije kositi, jako je uzrela i odmah tesko ustelovati vetar, ili lete zrna napolje ili prljavo.. imam jos 1.5 kj ali to za par dana...

inace sejao sam 02.04. razmak 23.8 cm ,jesenas bacio 100 kg dap-a, a presetveno 120 kg ureje
 
Suncokreti sejani 4.05 na tanjirano .
Arena
P8080007.JPG


Dolbi

P8080020.JPG
 
mi ovakav suncokret nemozemo jos da vrsimo jer bi vlaga nazalost bila preko 20%. nzm kako kod vas mere ali fabrika je ista dijamant u ZR
 
mi ovakav suncokret nemozemo jos da vrsimo jer bi vlaga nazalost bila preko 20%. nzm kako kod vas mere ali fabrika je ista dijamant u ZR
Danas sam merio sa dva vlagomera na jednom je vlaga bila 13 na drugom 11,5....uglavnom jednako su oba merila kada je samo bilo rec o suvom zrnu...
Ne, nenosim u dijamant bas iz tih razloga, jer je iskreno dranje na vlagomeru i necistoci...Ovako nosim kod jednog otkupljivaca koji napravi dobar dogovor sa fabrikom. On njima isporuci puno robe, dobije rabat, nama progleda za necistocu , svima dobro!!!:osmeh:
 
danas skinuo ogled LG
5665M vlaga 9.8 primese 2.5 prinos 1920kg po kj
5663CL vlaga 8.8 primese 2.6 prinos neverovatnih 1400kg
nagodinu 5665m moze da racuna na mene,jos ostalo barolo arena neoma dusko -dugousko
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh